2017 NACC Baseball Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Fri., Feb. 24 Concordia Chicago   Concordia Texas   7:00 PM
Sat., Feb. 25 Dominican   MacMurray   1:00 PM
  Southwestern (Texas)   Concordia Chicago   @ Austin, Texas 1:00 PM
  Dominican   MacMurray   3:30 PM
  Concordia Chicago   Concordia Texas   4:00 PM
Sun., Feb. 26 Saint Mary's (Minn.)   MSOE   @ Winter Haven, Fla. 10:00 AM
  Southwestern (Texas)   Concordia Chicago   @ Austin, Texas 11:00 AM
  MSOE   Saint Mary's (Minn.)   @ Winter Haven, Fla. 1:00 PM
  Dominican   MacMurray   1:00 PM
Mon., Feb. 27 MSOE   Waynesburg   @ Winter Haven, Fla. 10:00 AM
  Waynesburg   MSOE   @ Winter Haven, Fla. 1:00 PM
Tue., Feb. 28 Concordia Moorhead   MSOE   @ Winter Haven, Fla. 10:30 AM
  MSOE   Concordia Moorhead   @ Winter Haven, Fla. 1:30 PM
Thu., Mar. 02 MSOE   Rose-Hulman   @ Winter Haven, Fla. 10:30 AM
Fri., Mar. 03 Alma   Rockford   @ Auburndale, Fla. 8:00 AM
  Otterbein   MSOE   @ Winter Haven, Fla. 9:45 AM
  Saint Mary's (Minn.)   Rockford   @ Lakeland, Fla. 3:00 PM
  Concordia Wisconsin   Chapman   9:00 PM
Sat., Mar. 04 Rockford   Coast Guard   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Anna Maria   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Concordia Wisconsin   Chapman   3:00 PM
  Simpson (Iowa)   Aurora   @ Tucson, Ariz. 4:00 PM
  Simpson (Iowa)   Aurora   @ Tucson, Ariz. 6:00 PM
Sun., Mar. 05 Rockford   Baldwin Wallace   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Concordia Chicago   DeSales   @ Winter Haven, Fla. 8:00 AM
  Benedictine   Webster   10:00 AM
  Thiel   Rockford   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Dominican   Hiram   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Concordia Wisconsin   Chapman   12:00 PM
  North Park   Benedictine   @ Sauget, Ill. 1:00 PM
  Bethany Lutheran   Aurora   @ Tucson, Ariz. 1:00 PM
  Hiram   Dominican   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM
  Aurora   Wabash   @ Tucson, Ariz. 4:30 PM
  Saint John's (Minn.)   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 5:00 PM
Mon., Mar. 06 Lakeland   Hiram   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Hiram   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Alvernia   Dominican   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Rhodes   Concordia Chicago   @ Auburndale, Fla. 2:00 PM
  Benedictine   Webster   2:30 PM
  Newbury   Aurora   @ Tucson, Ariz. 8:30 PM
Tue., Mar. 07 Rockford   Defiance   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Thiel   Dominican   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  St. John Fisher   Concordia Chicago   @ Winter Haven, Fla. 8:45 AM
  Bluffton   Rockford   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
Wed., Mar. 08 Rockford   Swarthmore   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Aurora   Newbury   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM
Thu., Mar. 09 Montclair St.   Concordia Chicago   @ Winter Haven, Fla. 8:00 AM
  Lakeland   Elms   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Elms   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Swarthmore   Dominican   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM
  Edgewood   Sewanee   2:00 PM
  North Central (Minn.)   Aurora   @ Tucson, Ariz. 4:00 PM
Fri., Mar. 10 Dominican   Rivier   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Mitchell   Concordia Chicago   @ Auburndale, Fla. 12:15 PM
  North Central (Minn.)   Aurora   @ Tucson, Ariz. 1:30 PM
  Dominican   Rivier   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM
  Marian   Simpson (Iowa)   @ Tucson, Ariz. 4:00 PM
  Lakeland   Carroll (Wis.)   @ Fort Myers, Fla. 5:00 PM
  Salem St.   Aurora   @ Tucson, Ariz. 5:00 PM
  Simpson (Iowa)   Marian   @ Tucson, Ariz. 6:00 PM
Sat., Mar. 11 Dominican   Illinois College   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Rockford   Hope   @ Carbondale, Ill. 10:00 AM
  Bethany Lutheran   Aurora   @ Tucson, Ariz. 10:00 AM
  Newbury   Marian   @ Tucson, Ariz. 12:00 PM
  Northland   MSOE   @ Mauston, Wis. 1:00 PM
  Rockford   Blackburn   @ Carbondale, Ill. 1:00 PM
  Scranton   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM
  UW-La Crosse   Concordia Chicago   @ Auburndale, Fla. 2:00 PM
  Salem St.   Marian   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM
  MSOE   Finlandia   @ Mauston, Wis. 4:00 PM
Sun., Mar. 12 North Central (Ill.)   Rockford   @ Carbondale, Ill. 10:00 AM
  Finlandia   MSOE   @ Mauston, Wis. 10:00 AM
  Spalding   Concordia Chicago   @ Auburndale, Fla. 11:00 AM
  MSOE   Northland   @ Mauston, Wis. 1:00 PM
  Dubuque   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM
  Illinois Tech   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 6:00 PM
  Macalester   Marian   @ Tucson, Ariz. 7:30 PM
  Concordia Wisconsin   Illinois Tech   @ Tucson, Ariz. 9:00 PM
Mon., Mar. 13 Wisconsin Lutheran   UW-Stout   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Edgewood   Western Conn. St.   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Wisconsin Lutheran   Washington (Md.)   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Western Conn. St.   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM
  Concordia Wisconsin   Wesleyan (Conn.)   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM
  Concordia Wisconsin   Wesleyan (Conn.)   @ Tucson, Ariz. 6:00 PM
Tue., Mar. 14 Edgewood   Illinois College   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Wisconsin Lutheran   Western Conn. St.   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Edgewood   New York U.   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Wisconsin Lutheran   Western Conn. St.   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Marian   Wesleyan (Conn.)   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM
Wed., Mar. 15 Wisconsin Lutheran   North Park   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Marian   Salem St.   @ Tucson, Ariz. 2:30 PM
  Marian   Augsburg   @ Tucson, Ariz. 6:00 PM
Thu., Mar. 16 Wisconsin Lutheran   Lasell   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Ripon   Benedictine   @ Auburndale, Fla. 8:30 AM
  Wisconsin Lutheran   Lasell   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Edgewood   Skidmore   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM
  Marian   Dickinson St.   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM
  Concordia Wisconsin   Macalester   @ Tucson, Ariz. 5:00 PM
  Macalester   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 8:00 PM
Fri., Mar. 17 Wisconsin Lutheran   Dubuque   8:00 AM
  Greenville   Benedictine   @ Auburndale, Fla. 8:45 AM
  Illinois Tech   Marian   @ Tucson, Ariz. 10:00 AM
  Saint Mary's (Minn.)   Aurora   @ Carol Stream, Ill. 11:00 AM
  Wisconsin Lutheran   Bethel (Minn.)   11:00 AM
  Augsburg   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 12:00 PM
  Augustana (Ill.)   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM
  Calvin   Aurora   @ Carol Stream, Ill. 2:00 PM
  Concordia Wisconsin   Augsburg   @ Tucson, Ariz. 3:00 PM
Sat., Mar. 18 UW-Stout   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Rockford   DePauw   11:00 AM
  UW-La Crosse   Benedictine   @ Winter Haven, Fla. 11:30 AM
  Beloit   MSOE   12:00 PM
  Concordia Chicago   Wartburg   1:00 PM
  Rockford   DePauw   2:00 PM
  Beloit   MSOE   3:00 PM
  Northland   Dominican   3:00 PM
  Aurora   Wheaton (Ill.)   5:00 PM
Sun., Mar. 19 Rockford   DePauw   11:00 AM
  Northland   Lakeland   11:00 AM
  Concordia Chicago   Wartburg   12:00 PM
  Eastern Conn. St.   Benedictine   @ Winter Haven, Fla. 1:00 PM
  Northland   Lakeland   2:00 PM
Mon., Mar. 20 St. Thomas (Minn.)   Benedictine   @ Auburndale, Fla. 2:00 PM
Wed., Mar. 22 Lakeland   Roosevelt   1:00 PM
  Hope   Benedictine   @ Auburndale, Fla. 2:00 PM
  Lakeland   Roosevelt   4:00 PM
Thu., Mar. 23 Benedictine   UW-Stevens Point   @ Auburndale, Fla. 11:00 AM
Fri., Mar. 24 Northland   Edgewood   @ Carol Stream, Ill. 11:00 AM
  Fontbonne   Benedictine   @ Auburndale, Fla. 1:00 PM
  Bethel (Minn.)   Edgewood   @ Carol Stream, Ill. 2:00 PM
Sat., Mar. 25 Benedictine   Lawrence   @ Winter Haven, Fla. 11:00 AM
  Aurora   Wabash   12:00 PM
  Wisconsin Lutheran   Illinois Tech   12:00 PM
  Marian   Wittenberg   12:00 PM
  Rockford   Augustana (Ill.)   12:00 PM
  Marian   Wittenberg   2:00 PM
  Aurora   Wabash   3:00 PM
  Wisconsin Lutheran   Illinois Tech   3:00 PM
  Rockford   Augustana (Ill.)   3:00 PM
  Edgewood   Wheaton (Ill.)   5:00 PM
Sun., Mar. 26 Millikin   Dominican   3:00 AM
  Benedictine   Saint Joseph's (Me.)   @ Auburndale, Fla. 9:00 AM
  Wartburg   Concordia Chicago   @ Sauget, Ill. 10:00 AM
  Aurora   Wabash   11:00 AM
  Lakeland   St. Norbert   12:00 PM
  Wisconsin Lutheran   Beloit   1:00 PM
  Illinois Tech   MSOE   1:00 PM
  Millikin   Dominican   1:00 PM
  Concordia Chicago   Webster   4:00 PM
  Wisconsin Lutheran   Beloit   4:00 PM
  Illinois Tech   MSOE   4:00 PM
Tue., Mar. 28 Dubuque   Concordia Chicago   1:00 PM
  Dubuque   Concordia Chicago   3:00 PM
Wed., Mar. 29 Marian   UW-Platteville   1:00 PM
  Aurora   Monmouth (Ill.)   2:00 PM
  Marian   UW-Platteville   3:30 PM
  UW-Oshkosh   Benedictine   5:00 PM
Sat., Apr. 01 Finlandia   Lakeland   12:00 PM
  * Rockford   Edgewood   12:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Wisconsin Lutheran   12:00 PM
  * Concordia Chicago   Marian   12:00 PM
  * Dominican   Aurora   12:00 PM
  * Benedictine   MSOE   12:00 PM
  Finlandia   Lakeland   3:00 PM
  * Concordia Chicago   Marian   3:00 PM
  * Benedictine   MSOE   3:00 PM
  * Dominican   Aurora   3:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Wisconsin Lutheran   3:00 PM
  * Rockford   Edgewood   3:00 PM
Sun., Apr. 02 * Aurora   Concordia Wisconsin   12:00 PM
  * Marian   Rockford   12:00 PM
  * Edgewood   Dominican   12:00 PM
  * MSOE   Concordia Chicago   1:00 PM
  * Lakeland   Benedictine   1:00 PM
  * Aurora   Concordia Wisconsin   3:00 PM
  * Edgewood   Dominican   3:00 PM
  * Marian   Rockford   3:00 PM
  * MSOE   Concordia Chicago   4:00 PM
  * Lakeland   Benedictine   4:00 PM
Tue., Apr. 04 Wisconsin Lutheran   Maranatha   3:00 PM
  UW-Stevens Point   Marian   3:00 PM
  UW-Stevens Point   Marian   5:30 PM
  Wisconsin Lutheran   Maranatha   6:00 PM
Wed., Apr. 05 Carthage   Aurora   3:00 PM
  UW-Oshkosh   Concordia Wisconsin   4:00 PM
Thu., Apr. 06 Maranatha   Lakeland   1:00 PM
  North Central (Ill.)   Concordia Chicago   3:00 PM
  Maranatha   Lakeland   4:00 PM
Fri., Apr. 07 North Central (Ill.)   Dominican   3:00 PM
Sat., Apr. 08 * Benedictine   Edgewood   12:00 PM
  * Lakeland   Marian   12:00 PM
  * Rockford   Wisconsin Lutheran   12:00 PM
  * Dominican   Concordia Wisconsin   12:00 PM
  * Concordia Chicago   Aurora   12:00 PM
  * Benedictine   Edgewood   3:00 PM
  * Concordia Chicago   Aurora   3:00 PM
  * Dominican   Concordia Wisconsin   3:00 PM
  * Lakeland   Marian   3:00 PM
  * Rockford   Wisconsin Lutheran   3:00 PM
Sun., Apr. 09 * Wisconsin Lutheran   Dominican   12:00 PM
  * MSOE   Lakeland   12:00 PM
  * Aurora   Rockford   12:00 PM
  * Edgewood   Concordia Chicago   1:00 PM
  * Marian   Benedictine   1:00 PM
  * MSOE   Lakeland   3:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Dominican   3:00 PM
  * Aurora   Rockford   3:00 PM
  * Edgewood   Concordia Chicago   4:00 PM
  * Marian   Benedictine   4:00 PM
Tue., Apr. 11 Maranatha   MSOE   1:00 PM
  Wisconsin Lutheran   Carroll (Wis.)   3:00 PM
  Concordia Wisconsin   UW-Whitewater   3:00 PM
  Maranatha   MSOE   3:30 PM
Wed., Apr. 12 Benedictine   St. Norbert   1:00 PM
  * North Central (Ill.)   Aurora   3:00 PM
  Benedictine   St. Norbert   3:00 PM
  Dominican   Chicago   3:30 PM
  Beloit   Rockford   6:00 PM
Thu., Apr. 13 Marian   Ripon   4:00 PM
  Maranatha   Edgewood   4:00 PM
  Maranatha   Edgewood   7:00 PM
Fri., Apr. 14 Illinois Tech   Marian   2:00 PM
  Illinois Tech   Marian   5:00 PM
Sat., Apr. 15 * Concordia Chicago   Concordia Wisconsin   12:00 PM
  * Lakeland   Aurora   12:00 PM
  * Benedictine   Wisconsin Lutheran   12:00 PM
  * Rockford   Dominican   12:00 PM
  * MSOE   Edgewood   12:00 PM
  * Concordia Chicago   Concordia Wisconsin   3:00 PM
  * MSOE   Edgewood   3:00 PM
  * Benedictine   Wisconsin Lutheran   3:00 PM
  * Lakeland   Aurora   3:00 PM
  * Rockford   Dominican   3:00 PM
Mon., Apr. 17 * Marian   MSOE   1:00 PM
  * Edgewood   Lakeland   1:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Concordia Chicago   1:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Rockford   1:00 PM
  * Aurora   Benedictine   1:00 PM
  * Edgewood   Lakeland   4:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Concordia Chicago   4:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Rockford   4:00 PM
  * Marian   MSOE   4:00 PM
  * Aurora   Benedictine   4:00 PM
Tue., Apr. 18 MSOE   UW-Whitewater   3:00 PM
  Rockford   North Central (Ill.)   3:00 PM
  Dominican   Elmhurst   6:30 PM
Wed., Apr. 19 Concordia Wisconsin   Ripon   2:00 PM
Thu., Apr. 20 Maranatha   Dominican   5:00 PM
  Maranatha   Dominican   8:00 PM
Sat., Apr. 22 * Benedictine   Dominican   12:00 PM
  * Marian   Aurora   12:00 PM
  * Lakeland   Concordia Wisconsin   12:00 PM
  * Concordia Chicago   Rockford   12:00 PM
  * MSOE   Wisconsin Lutheran   12:00 PM
  * Benedictine   Dominican   3:00 PM
  * Marian   Aurora   3:00 PM
  * Lakeland   Concordia Wisconsin   3:00 PM
  * MSOE   Wisconsin Lutheran   3:00 PM
  * Concordia Chicago   Rockford   3:00 PM
  Illinois Tech   Edgewood   5:00 PM
  Illinois Tech   Edgewood   8:00 PM
Sun., Apr. 23 * Concordia Wisconsin   Benedictine   12:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Lakeland   12:00 PM
  * Edgewood   Marian   12:00 PM
  * Dominican   Concordia Chicago   12:00 PM
  * Aurora   MSOE   12:00 PM
  * Edgewood   Marian   3:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Lakeland   3:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Benedictine   3:00 PM
  * Aurora   MSOE   3:00 PM
  * Dominican   Concordia Chicago   3:00 PM
  Illinois Tech   Rockford   3:00 PM
  Illinois Tech   Rockford   6:00 PM
Mon., Apr. 24 Maranatha   Concordia Wisconsin   4:00 PM
Tue., Apr. 25 MSOE   UW-La Crosse   3:30 PM
  Concordia Chicago   Ill.-Chicago   6:05 PM
Wed., Apr. 26 Rockford   Beloit   3:00 PM
  Dominican   Illinois Tech   3:00 PM
  North Central (Ill.)   Wisconsin Lutheran   3:30 PM
  Chicago   Benedictine   6:00 PM
  UW-Platteville   Edgewood   6:00 PM
Thu., Apr. 27 Lakeland   Lawrence   1:00 PM
  Lakeland   Lawrence   4:00 PM
  St. Norbert   Concordia Wisconsin   5:00 PM
  Illinois Tech   Aurora   6:00 PM
  Ripon   Marian   7:00 PM
Sat., Apr. 29 * MSOE   Dominican   12:00 PM
  * Edgewood   Wisconsin Lutheran   12:00 PM
  * Marian   Concordia Wisconsin   12:00 PM
  * Lakeland   Rockford   12:00 PM
  * Benedictine   Concordia Chicago   12:00 PM
  * Edgewood   Wisconsin Lutheran   3:00 PM
  * Lakeland   Rockford   3:00 PM
  * MSOE   Dominican   3:00 PM
  * Benedictine   Concordia Chicago   3:00 PM
  * Marian   Concordia Wisconsin   3:00 PM
Sun., Apr. 30 * Wisconsin Lutheran   Marian   12:00 PM
  * Dominican   Lakeland   12:00 PM
  * Aurora   Edgewood   12:00 PM
  * Concordia Wisconsin   MSOE   12:00 PM
  * Rockford   Benedictine   1:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Marian   3:00 PM
  * Concordia Wisconsin   MSOE   3:00 PM
  * Dominican   Lakeland   3:00 PM
  * Aurora   Edgewood   3:00 PM
  * Rockford   Benedictine   4:00 PM
Wed., May. 03 Benedictine   UW-Whitewater   2:00 PM
  Edgewood   UW-Oshkosh   3:00 PM
  Benedictine   UW-Whitewater   5:00 PM
Thu., May. 04 Wisconsin Lutheran   Milwaukee   3:00 PM
  Lawrence   Concordia Wisconsin   5:00 PM
Fri., May. 05 Benedictine   Baldwin Wallace   12:00 PM
  Benedictine   Baldwin Wallace   3:00 PM
Sat., May. 06 * Concordia Chicago   Lakeland   12:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Aurora   12:00 PM
  * Dominican   Marian   12:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Edgewood   12:00 PM
  * Rockford   MSOE   12:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Edgewood   3:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Aurora   3:00 PM
  * Rockford   MSOE   3:00 PM
  * Concordia Chicago   Lakeland   3:00 PM
  * Dominican   Marian   3:00 PM
Mon., May. 08 Trinity International   Wisconsin Lutheran   4:00 PM
* Conference