2018 NACC Baseball Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Fri., Feb. 23 Dallas   Concordia Chicago   @ Jackson, Miss. 12:00 PM CST
  Concordia Chicago   Webster   @ Jackson, Miss. 6:00 PM CST
Sat., Feb. 24 Millikin   Dominican   @ St. Louis, Mo. 2:00 PM CST
  Olivet   Aurora   @ Louisville, Ky. 2:30 PM CST
  Concordia Texas   Concordia Chicago   @ Jackson, Miss. 6:00 PM CST
Sun., Feb. 25 Aurora   UW-Platteville   @ Louisville, Ky. 11:00 AM CST
  Dominican   Chicago   @ Clayton, Mo. 11:00 AM CST
  Washington-St. Louis   Concordia Chicago   @ Jackson, Miss. 11:00 AM CST
  Dominican   Fontbonne   2:00 PM CST
  Aurora   Spalding   @ Louisville, Ky. 2:30 PM CST
  Alma   MSOE   @ Auburndale, Fla. 2:30 PM CST
Mon., Feb. 26 MSOE   Saint Mary's (Minn.)   @ Winter Haven, Fla. 9:00 AM CST
  Saint Mary's (Minn.)   MSOE   @ Winter Haven, Fla. 11:00 AM CST
Tue., Feb. 27 MSOE   Hanover   @ Auburndale, Fla. 10:30 AM CST
  Hanover   MSOE   @ Auburndale, Fla. 1:30 PM CST
Thu., Mar. 01 Neumann   MSOE   @ Winter Haven, Fla. 9:00 AM CST
Fri., Mar. 02 Concordia Moorhead   MSOE   @ Winter Haven, Fla. 8:00 AM CST
  Concordia Wisconsin   Chapman   8:00 PM CST
Sat., Mar. 03 Wheaton (Ill.)   Rockford   @ Tucson, Ariz. 4:00 PM CST
  Concordia Wisconsin   Chapman   6:00 PM CST
  Rockford   Howard Payne   @ Tucson, Ariz. 7:30 PM CST
Sun., Mar. 04 Benedictine   North Park   @ Sauget, Ill. TBA
  Dominican   Monmouth (Ill.)   @ Fort Pierce, Fla. 9:00 AM CST
  Concordia Chicago   Heidelberg   @ Auberndale, Fla. 12:00 PM CST
  Dominican   Monmouth (Ill.)   @ Fort Pierce, Fla. 12:00 PM CST
  Concordia Wisconsin   Ursinus   @ Chapman, Calif. 12:00 PM CST
  Aurora   WPI   @ Auburndale, Fla. 1:30 PM CST
  Concordia Nebraska   Rockford   @ Tucson, Ariz. 1:30 PM CST
  WPI   Aurora   @ Auburndale, Fla. 4:00 PM CST
Mon., Mar. 05 Concordia Chicago   St. John Fisher   @ Auberndale, Fla. TBA
  Transylvania   Benedictine   @ Sauget, Ill. 11:30 AM CST
  Benedictine   Webster   2:30 PM CST
  Aurora   Clark (Mass.)   @ Auburndale, Fla. 4:00 PM CST
  Carthage   Rockford   @ Tucson, Ariz. 5:00 PM CST
Tue., Mar. 06 Fontbonne   Aurora   @ Aurburndale, Fla. TBA
  Penn St.-Behrend   Dominican   @ Fort Pierce, Fla. 9:00 AM CST
Wed., Mar. 07 Penn St.-Altoona   Concordia Chicago   @ Auburndale, Fla. 1:45 PM CST
Thu., Mar. 08 Ohio Northern   Aurora   @ Lakeland, Fla. 8:00 AM CST
  Dominican   Kenyon   @ Fort Pierce, Fla. 10:00 AM CST
  Rockford   Bethany Lutheran   @ Tucson, Ariz. 10:00 AM CST
  Bethany Lutheran   Rockford   @ Tucson, Ariz. 1:00 PM CST
  Marian   Wabash   @ Tucson, Ariz. 8:00 PM CST
Fri., Mar. 09 Dominican   Northwestern (Minn.)   @ Fort Pierce, Fla. 9:00 AM CST
  Dominican   Northwestern (Minn.)   @ Fort Pierce, Fla. 12:00 PM CST
  Rockford   Salem St.   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM CST
  Simpson (Iowa)   Marian   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM CST
  Marian   Simpson (Iowa)   @ Tucson, Ariz. 5:30 PM CST
  Hamline   MSOE   @ Minneapolis, Minn. 11:30 PM CST
Sat., Mar. 10 TCNJ   Aurora   @ Winter Haven, Fla. TBA
  Hamline   MSOE   @ Minneapolis, Minn. 1:30 AM CST
  Lakeland   Hiram   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CST
  Muskingum   Dominican   @ Fort Pierce, Fla. 9:00 AM CST
  Rockford   Carthage   @ Tucson, Ariz. 10:00 AM CST
  Hiram   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CST
  Bluffton   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CST
  North Park   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CST
  Salem St.   Marian   @ Tucson, Ariz. 4:00 PM CST
  Marian   Salem St.   @ Tucson, Ariz. 7:00 PM CST
Sun., Mar. 11 Concordia Chicago   TCNJ   @ Winter Haven, Fla. TBA
  MSOE   Hamline   @ Minneapolis, Minn. 6:00 AM CDT
  MSOE   Hamline   @ Minneapolis, Minn. 8:00 AM CDT
  Haverford   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   St. Michael's   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  UW-Stout   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
  Haverford   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   St. Michael's   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Augsburg   @ Tucson, Ariz. 6:00 PM CDT
  Augsburg   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 9:00 PM CDT
Mon., Mar. 12 Haverford   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Edgewood   Haverford   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Lakeland   Wilmington (Ohio)   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Amherst   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin   Framingham St.   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM CDT
  Marian   Cornell (Iowa)   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM CDT
  Framingham St.   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 1:30 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Amherst   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
Tue., Mar. 13 Plattsburgh   Wisconsin Lutheran   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Greenville   Marian   @ Tucson, Ariz. 2:30 PM CDT
Wed., Mar. 14 Edgewood   St. Michael's   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin   Dubuque   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin   Cornell (Iowa)   @ Tucson, Ariz. 2:30 PM CDT
  Marian   Augsburg   @ Tucson, Ariz. 6:00 PM CDT
  Marian   Macalester   @ Tucson, Ariz. 9:30 PM CDT
Thu., Mar. 15 Edgewood   Coast Guard   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Bethel (Minn.)   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   North Park   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  UW-Stout   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Gallaudet   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Dubuque   Marian   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM CDT
  Mass.-Dartmouth   Benedictine   @ Auburndale, Fla. 4:00 PM CDT
Fri., Mar. 16 Edgewood   Newbury   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Haverford   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Haverford   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Newbury   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Lakeland   Johns Hopkins   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Saint Mary's (Minn.)   Aurora   @ Carol Stream, Ill. 11:00 AM CDT
  Alma   Aurora   @ Carol Stream, Ill. 2:00 PM CDT
  Lakeland   Johns Hopkins   @ Fort Myers, Fla. 2:30 PM CDT
  St. Thomas (Minn.)   Concordia Chicago   @ Waverly, Iowa 3:30 PM CDT
  Salem St.   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 5:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Salem St.   @ Tucson, Ariz. 7:30 PM CDT
Sat., Mar. 17 Concordia Chicago   Wartburg   TBA
  Benedictine   Lesley   @ Auburndale, Fla. TBA
  Concordia Chicago   Wartburg   TBA
  Alfred St.   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Bethel (Minn.)   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Macalester   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin   Macalester   @ Tucson, Ariz. 1:30 PM CDT
  St. Thomas (Minn.)   Concordia Chicago   @ Waverly, Iowa 3:30 PM CDT
  Aurora   Wheaton (Ill.)   5:00 PM CDT
Sun., Mar. 18 Benedictine   Babson   @ Auburndale, Fla. 9:45 AM CDT
Mon., Mar. 19 Benedictine   Centre   @ Winter Haven, Fla. 11:30 AM CDT
Wed., Mar. 21 Westminster (Mo.)   Benedictine   @ Auburndale, Fla. 12:00 PM CDT
Thu., Mar. 22 Benedictine   UW-Oshkosh   @ Auburndale, Fla. 2:30 PM CDT
Fri., Mar. 23 Benedictine   Bowdoin   @ Auburndale, Fla. 8:15 AM CDT
  Dominican   Concordia Moorhead   @ Wheaton, Ill. 11:00 AM CDT
  Beloit   Dominican   @ Wheaton, Ill. 2:00 PM CDT
  Northland   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
Sat., Mar. 24 Concordia Chicago   UW-La Crosse   TBA
  Concordia Chicago   UW-La Crosse   TBA
  Lakeland   Carthage   TBA
  Lakeland   Carthage   TBA
  Edgewood   Wabash   12:00 PM CDT
  MSOE   Illinois Tech   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   North Central (Ill.)   12:00 PM CDT
  Cornell (Iowa)   Aurora   12:00 PM CDT
  St. Thomas (Minn.)   Benedictine   @ Winter Haven, Fla. 12:00 PM CDT
  Augustana (Ill.)   Rockford   1:00 PM CDT
  Ripon   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Edgewood   Wabash   2:00 PM CDT
  Cornell (Iowa)   Aurora   2:00 PM CDT
  MSOE   Illinois Tech   3:00 PM CDT
  Defiance   Marian   @ Kenosha, Wis. 3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   North Central (Ill.)   3:00 PM CDT
  Dominican   Wheaton (Ill.)   5:00 PM CDT
  Marian   Carthage   6:00 PM CDT
Sun., Mar. 25 Benedictine   Western New England   @ Auburndale, Fla. TBA
  Edgewood   Wabash   12:00 PM CDT
  Cornell (Iowa)   Aurora   12:00 PM CDT
  Northland   Rockford   12:00 PM CDT
  Defiance   Marian   @ Kenosha, Wis. 12:00 PM CDT
  MSOE   Beloit   1:00 PM CDT
  Illinois Tech   Wisconsin Lutheran   1:00 PM CDT
  Northland   Rockford   3:00 PM CDT
  MSOE   Beloit   3:30 PM CDT
  Illinois Tech   Wisconsin Lutheran   4:00 PM CDT
Tue., Mar. 27 Lakeland   UW-Parkside   TBA
  Lakeland   UW-Parkside   TBA
  Dubuque   Rockford   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   St. Norbert   3:00 PM CDT
Wed., Mar. 28 Wisconsin Lutheran   UW-Oshkosh   3:00 PM CDT
Thu., Mar. 29 Marian   Ripon   3:30 PM CDT
Sat., Mar. 31 MSOE   UW-Oshkosh   12:00 PM CDT
  Aurora *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Marian *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Rockford *   Dominican   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Lakeland   12:00 PM CDT
  MSOE   UW-Oshkosh   3:00 PM CDT
  Rockford *   Dominican   3:00 PM CDT
  Marian *   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  Edgewood *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Aurora *   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Benedictine *   Lakeland   3:00 PM CDT
Mon., Apr. 02 Concordia Chicago *   Marian   12:00 PM CDT
  Dominican *   MSOE   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Aurora   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Benedictine   1:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Rockford   1:00 PM CDT
  Edgewood   UW-Platteville   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Marian   3:00 PM CDT
  Dominican *   MSOE   3:00 PM CDT
  Lakeland *   Aurora   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Benedictine   4:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Rockford   4:00 PM CDT
Wed., Apr. 04 Rockford   Dubuque   3:00 PM CDT
  Edgewood   Beloit   3:00 PM CDT
  MSOE   Milwaukee   3:30 PM CDT
Thu., Apr. 05 Maranatha   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  Aurora   North Central (Ill.)   3:00 PM CDT
  Maranatha   Wisconsin Lutheran   6:00 PM CDT
Sat., Apr. 07 Marian *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Dominican   12:00 PM CDT
  Aurora *   MSOE   12:00 PM CDT
  Aurora *   MSOE   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  Edgewood *   Lakeland   3:00 PM CDT
  Benedictine *   Dominican   3:00 PM CDT
  Marian *   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
Sun., Apr. 08 Lakeland *   Marian   12:00 PM CDT
  MSOE *   Rockford   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Dominican *   Aurora   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Marian   3:00 PM CDT
  MSOE *   Rockford   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Edgewood   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Benedictine   3:00 PM CDT
  Dominican *   Aurora   3:00 PM CDT
Tue., Apr. 10 Concordia Chicago   Dubuque   1:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Dubuque   4:00 PM CDT
Wed., Apr. 11 Lawrence   Lakeland   1:00 PM CDT
  Monmouth (Ill.)   Aurora   2:00 PM CDT
  Lawrence   Lakeland   3:00 PM CDT
  Marian   St. Norbert   3:00 PM CDT
  Ripon   Wisconsin Lutheran   4:00 PM CDT
  Eureka   Edgewood   4:00 PM CDT
  Rockford   Beloit   6:00 PM CDT
  Chicago   Dominican   6:00 PM CDT
  Eureka   Edgewood   6:30 PM CDT
Thu., Apr. 12 North Central (Ill.)   Benedictine   3:00 PM CDT
Sat., Apr. 14 Concordia Chicago *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Marian *   MSOE   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Rockford   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Dominican   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Dominican   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Benedictine *   Rockford   3:00 PM CDT
  Marian *   MSOE   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Lakeland   3:00 PM CDT
Sun., Apr. 15 Lakeland *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Rockford *   Aurora   12:00 PM CDT
  Dominican *   Marian   12:00 PM CDT
  MSOE *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Edgewood   1:00 PM CDT
  Dominican *   Marian   3:00 PM CDT
  Lakeland *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  MSOE *   Benedictine   3:00 PM CDT
  Rockford *   Aurora   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Edgewood   4:00 PM CDT
Mon., Apr. 16 Maranatha   Dominican   6:00 PM CDT
Tue., Apr. 17 North Central (Ill.)   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  St. Norbert   Lakeland   3:30 PM CDT
  Edgewood   Loras   5:00 PM CDT
Wed., Apr. 18 Wisconsin Lutheran   Milwaukee   3:00 PM CDT
  Edgewood   Chicago   3:30 PM CDT
Thu., Apr. 19 Maranatha   Rockford   3:00 PM CDT
  Maranatha   Rockford   6:00 PM CDT
  Elmhurst   Dominican   6:00 PM CDT
Sat., Apr. 21 Marian *   Aurora   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Rockford   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   MSOE   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Dominican   12:00 PM CDT
  Benedictine   Chicago   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Dominican   3:00 PM CDT
  Marian *   Aurora   3:00 PM CDT
  Edgewood *   Rockford   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   MSOE   3:00 PM CDT
  Lakeland *   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Benedictine   Chicago   3:30 PM CDT
Sun., Apr. 22 Aurora *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  MSOE *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Dominican *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Rockford *   Marian   12:00 PM CDT
  MSOE *   Edgewood   3:00 PM CDT
  Rockford *   Marian   3:00 PM CDT
  Dominican *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Aurora *   Benedictine   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
Tue., Apr. 24 Maranatha   MSOE   1:00 PM CDT
  Rockford   Eureka   1:00 PM CDT
  Maranatha   MSOE   3:30 PM CDT
  Rockford   Eureka   3:30 PM CDT
Wed., Apr. 25 Lakeland   Ripon   1:00 PM CDT
  Lakeland   Ripon   4:00 PM CDT
  St. Norbert   Marian   6:00 PM CDT
Thu., Apr. 26 St. Norbert   Benedictine   2:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Ripon   4:00 PM CDT
  St. Norbert   Benedictine   4:00 PM CDT
  Beloit   Rockford   6:00 PM CDT
  Aurora   Illinois Tech   @ Chicago, Ill. 7:00 PM CDT
Fri., Apr. 27 Marian   Beloit   3:00 PM CDT
  Marian   Beloit   6:00 PM CDT
Sat., Apr. 28 Wisconsin Lutheran *   Rockford   12:00 PM CDT
  Lakeland *   MSOE   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Dominican   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Aurora   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Rockford   3:00 PM CDT
  Edgewood *   Benedictine   3:00 PM CDT
  Lakeland *   MSOE   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Aurora   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Dominican   3:00 PM CDT
Sun., Apr. 29 Rockford *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Marian   12:00 PM CDT
  Aurora *   Edgewood   12:00 PM CDT
  MSOE *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Dominican *   Lakeland   12:00 PM CDT
  MSOE *   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  Rockford *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Benedictine *   Marian   3:00 PM CDT
  Dominican *   Lakeland   3:00 PM CDT
  Aurora *   Edgewood   3:00 PM CDT
Mon., Apr. 30 Carroll (Wis.)   Wisconsin Lutheran   4:00 PM CDT
Tue., May. 01 UW-Stevens Point   Concordia Wisconsin   2:00 PM CDT
  MacMurray   Rockford   4:00 PM CDT
  UW-Stevens Point   Concordia Wisconsin   5:00 PM CDT
Wed., May. 02 Lakeland   Milwaukee   3:00 PM CDT
  UW-Oshkosh   Edgewood   6:00 PM CDT
  Ripon   Marian   6:00 PM CDT
  Benedictine   Ill.-Chicago   6:30 PM CDT
Thu., May. 03 Marian   Lawrence   3:00 PM CDT
Fri., May. 04 Benedictine *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Dominican   Eureka   1:00 PM CDT