2019 NACC Baseball Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Sat., Feb. 23 Principia   Dominican   @ Danville, Ky. 1:00 PM CST
  Washington-St. Louis   Benedictine   @ Conway, Ark. 1:30 PM CST
  Olivet   Dominican   @ Danville, Ky. 4:00 PM CST
  Elmhurst   Aurora   @ Jacksonville, Ill. 4:00 PM CST
  Benedictine   Hendrix   5:00 PM CST
Sun., Feb. 24 MSOE   Cabrini   @ Auburndale, Fla. 8:45 AM CST
  Aurora   Franklin   @ Jacksonville, Ill. 9:00 AM CST
  Benedictine   Hendrix   10:00 AM CST
  Washington-St. Louis   Benedictine   @ Conway, Ark. 11:00 AM CST
  Dominican   Centre   1:00 PM CST
  Chicago   Aurora   @ Jacksonville, Ill. 1:00 PM CST
  MSOE   Saint Mary's (Minn.)   @ Auburndale, Fla. 3:45 PM CST
Mon., Feb. 25 MSOE   Saint Mary's (Minn.)   @ Auburndale, Fla. 11:00 AM CST
  Saint Mary's (Minn.)   MSOE   @ Auburndale, Fla. 2:00 PM CST
Tue., Feb. 26 Northern Vermont-Lyndon   MSOE   @ Auburndale, Fla. 8:45 AM CST
  Hanover   MSOE   @ Auburndale, Fla. 12:15 PM CST
Thu., Feb. 28 MSOE   Hanover   @ Auburndale, Fla. 9:00 AM CST
  Neumann   MSOE   @ Auburndale, Fla. 12:30 PM CST
Fri., Mar. 01 MSOE   Grove City   @ Kissimmee, Fla. 2:00 PM CST
  Grove City   MSOE   @ Kissimmee, Fla. 5:00 PM CST
  Concordia Chicago   Spalding   6:00 PM CST
Sat., Mar. 02 Illinois Tech   Elmhurst   @ Jacksonville, Ill. 10:00 AM CST
  Illinois Tech   Lawrence   @ Jacksonville, Ill. 1:00 PM CST
  Rockford   North Central (Ill.)   1:00 PM CST
  North Park   Benedictine   @ St. Louis, Mo. 1:00 PM CST
  Concordia Chicago   Spalding   2:30 PM CST
  Concordia Chicago   UW-Platteville   @ Louisville, Ky. 2:30 PM CST
  Benedictine   Buena Vista   @ Sauget, Ill. 4:00 PM CST
Sun., Mar. 03 Illinois Tech   Lawrence   @ Jacksonville, Ill. 10:00 AM CST
  UW-Platteville   Concordia Chicago   @ Louisville, Ky. 11:00 AM CST
  Monmouth (Ill.)   Dominican   @ Fort Pierce, Fla. 11:00 AM CST
  Rockford   Robert Morris Peoria   @ Jacksonville, Ill. 12:00 PM CST
  Benedictine   Buena Vista   @ Sauget, Ill. 1:00 PM CST
  Monmouth (Ill.)   Dominican   @ Fort Pierce, Fla. 2:00 PM CST
  Robert Morris Peoria   Rockford   @ Jacksonville, Ill. 3:00 PM CST
  Illinois Tech   Elmhurst   @ Jacksonville, Ill. 4:00 PM CST
  Benedictine   Webster   4:00 PM CST
  Aurora   Wabash   @ Tucson, Ariz. 4:00 PM CST
  Wabash   Aurora   @ Tucson, Ariz. 6:30 PM CST
Mon., Mar. 04 Lebanon Valley   Dominican   @ Fort Pierce, Fla. 9:00 AM CST
  Aurora   Carthage   @ Tucson, Ariz. 7:30 PM CST
Tue., Mar. 05 Lebanon Valley   Dominican   @ Fort Pierce, Fla. 9:00 AM CST
  Aurora   Gustavus Adolphus   @ Tucson, Ariz. 7:30 PM CST
Thu., Mar. 07 Wilkes   Dominican   @ Fort Pierce, Fla. 3:00 PM CST
Fri., Mar. 08 Dominican   Muskingum   @ Fort Pierce, Fla. 9:00 AM CST
  Muskingum   Dominican   @ Fort Pierce, Fla. 11:30 AM CST
  Aurora   St. Olaf   @ Tucson, Ariz. 1:00 PM CST
  St. Olaf   Aurora   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM CST
Sat., Mar. 09 Maritime (N.Y.)   Dominican   @ Fort Pierce, Fla. 9:00 AM CST
  Illinois Tech   Rose-Hulman   10:00 AM CST
  Carroll (Wis.)   Aurora   @ Tucson, Ariz. 10:00 AM CST
  Thiel   Rockford   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CST
  Illinois Tech   MacMurray   @ Terre Haute, Ind. 1:00 PM CST
  Plymouth St.   Rockford   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CST
Sun., Mar. 10 Illinois Tech   Rose-Hulman   10:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Lasell   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Amherst   Concordia Chicago   @ Kissimmee, Fla. 12:45 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Lasell   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
Mon., Mar. 11 Wisconsin Lutheran   Skidmore   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Concordia Chicago   St. Scholastica   @ Kissimmee, Fla. 8:45 AM CDT
  Rockford   Pitt.-Bradford   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Pitt.-Bradford   Rockford   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
  Alfred St.   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
Tue., Mar. 12 Lakeland   Coast Guard   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Finlandia   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Lakeland   Alfred St.   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Finlandia   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
Wed., Mar. 13 Concordia Chicago   Fredonia   @ Kissimmee, Fla. 8:30 AM CDT
  Lakeland   Skidmore   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Skidmore   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
Thu., Mar. 14 Webster   Concordia Chicago   @ Auburndale, Fla. TBA
  FDU-Florham   Rockford   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Pitt.-Bradford   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Rockford   Haverford   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Bethel (Minn.)   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Pitt.-Bradford   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
Fri., Mar. 15 Concordia Wisconsin   Spring Trip March 15-24   @ Tuscon, Ariz. TBA
  Rockford   Skidmore   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Haverford   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Bethel (Minn.)   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Lakeland   Eastern Conn. St.   @ Fort Myers, Fla. (Terry Park Sports Complex) 11:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Haverford   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin   Dubuque   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM CDT
  Bethany Lutheran   Marian   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM CDT
  Rockford   Plymouth St.   @ Fort Myers, Fla. 12:00 PM CDT
  Greenville   Benedictine   @ Kissimmee, Fla. 1:15 PM CDT
  Edgewood   Bethel (Minn.)   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
  Marian   Bethany Lutheran   @ Tucson, Ariz. 2:00 PM CDT
  Luther   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 2:30 PM CDT
Sat., Mar. 16 Haverford   Lakeland   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Edgewood   Lasell   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Pitt.-Bradford   Rockford   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Illinois Tech   UW-Stevens Point   @ Auburndale, Fla. 8:45 AM CDT
  Northland   Aurora   @ Carol Stream, Ill. 11:00 AM CDT
  Finlandia   MSOE   12:00 PM CDT
  Ramapo   Concordia Chicago   @ Kissimmee, Fla. 12:15 PM CDT
  Lakeland   Caltech   1:00 PM CDT
  Benedictine   TCNJ   @ Lakeland, Fla. 1:30 PM CDT
  Dominican   Millikin   2:00 PM CDT
  Finlandia   MSOE   3:30 PM CDT
  UW-Superior   Marian   @ Tucson, Ariz. 4:00 PM CDT
  Lakeland   Caltech   4:00 PM CDT
  Loras   Aurora   @ Carol Stream, Ill. 5:00 PM CDT
  Dominican   Millikin   5:00 PM CDT
  Saint John's (Minn.)   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 5:00 PM CDT
  Marian   UW-Superior   @ Tucson, Ariz. 7:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Saint John's (Minn.)   @ Tucson, Ariz. 7:30 PM CDT
Sun., Mar. 17 TCNJ   Concordia Chicago   @ Auburndale, Fla. TBA
  Johns Hopkins   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Cazenovia   Illinois Tech   @ Winter Haven, Fla. 9:00 AM CDT
  Benedictine   Framingham St.   @ Kissimmee, Fla. 9:30 AM CDT
  Marian   Saint John's (Minn.)   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM CDT
  Illinois Tech   Cazenovia   @ Winter Haven, Fla. 12:00 PM CDT
  Finlandia   MSOE   12:00 PM CDT
  Northland   Aurora   @ Carol Stream, Ill. 1:00 PM CDT
  Finlandia   MSOE   3:30 PM CDT
  Loras   Aurora   @ Carol Stream, Ill. 4:00 PM CDT
Mon., Mar. 18 UW-La Crosse   Benedictine   @ Auburndale, Fla. 9:30 AM CDT
  Babson   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 11:00 AM CDT
  Saint John's (Minn.)   Marian   @ Tucson, Ariz. 1:00 PM CDT
  New York U.   Illinois Tech   @ Auburndale, Fla. 2:00 PM CDT
  Southern Vt.   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM CDT
  Augsburg   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 5:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Augsburg   @ Tucson, Ariz. 7:30 PM CDT
Wed., Mar. 20 Edgewood   St. Lawrence   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Anderson (Ind.)   Benedictine   @ Auburndale, Fla. 8:15 AM CDT
  Concordia Wisconsin   UW-Superior   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM CDT
  UW-Superior   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 2:00 PM CDT
  Marian   Hamline   @ Tucson, Ariz. 2:00 PM CDT
  Aurora   Wheaton (Ill.)   5:00 PM CDT
  Marian   Macalester   @ Tucson, Ariz. 5:30 PM CDT
Thu., Mar. 21 Williams   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Rutgers-Camden   Benedictine   @ Auburndale, Fla. 10:30 AM CDT
  Augsburg   Marian   @ Tucson, Ariz. 1:00 PM CDT
  Illinois Tech   New York U.   2:00 PM CDT
  Marian   Augsburg   @ Tucson, Ariz. 4:00 PM CDT
Fri., Mar. 22 Hamilton   Illinois Tech   @ Auburndale, Fla. 8:15 AM CDT
  Benedictine   Ripon   @ Auburndale, Fla. 8:45 AM CDT
  Illinois Tech   Hamilton   @ Auburndale, Fla. 10:45 AM CDT
  Concordia-Moorhead   Concordia Chicago   @ Wheaton, Ill. 11:00 AM CDT
  Concordia Chicago   Saint Mary's (Minn.)   @ Wheaton, Ill. 2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Macalester   @ Tucson, Ariz. 5:00 PM CDT
Sat., Mar. 23 Rutgers-Newark   Illinois Tech   @ Auburndale, Fla. 8:45 AM CDT
  Benedictine   Ramapo   @ Auburndale, Fla. 9:30 AM CDT
  MSOE   Rose-Hulman   10:00 AM CDT
  Edgewood   Wabash   12:00 PM CDT
  North Central (Ill.)   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Augustana (Ill.)   Rockford   12:00 PM CDT
  Cornell (Iowa)   Dominican   12:00 PM CDT
  Oberlin   Concordia Wisconsin   @ Tucson, Ariz. 12:00 PM CDT
  Carroll (Wis.)   MSOE   @ Terre Haute, Ind. 1:00 PM CDT
  Aurora   Monmouth (Ill.)   1:00 PM CDT
  Cornell (Iowa)   Dominican   2:00 PM CDT
  Edgewood   Wabash   3:00 PM CDT
  North Central (Ill.)   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  Augustana (Ill.)   Rockford   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Oberlin   @ Tucson, Ariz. 3:00 PM CDT
  Aurora   Monmouth (Ill.)   4:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Wheaton (Ill.)   5:00 PM CDT
Sun., Mar. 24 Carleton   Concordia Wisconsin   @ Tuscon, Ariz. TBA
  MSOE   Rose-Hulman   10:00 AM CDT
  Edgewood   Wabash   11:00 AM CDT
  Beloit   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Cornell (Iowa)   Dominican   12:00 PM CDT
  Beloit   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
Tue., Mar. 26 UW-Oshkosh   MSOE   3:00 PM CDT
Wed., Mar. 27 Marian   Ripon   TBA
Sat., Mar. 30 Illinois Tech *   MSOE   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Aurora   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Marian   12:00 PM CDT
  Dominican *   Rockford   12:00 PM CDT
  Illinois Tech *   MSOE   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Edgewood   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Marian   3:00 PM CDT
  Dominican *   Rockford   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Aurora   3:30 PM CDT
  Lakeland *   Benedictine   3:30 PM CDT
Sun., Mar. 31 MSOE *   Dominican   12:00 PM CDT
  Aurora *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Marian *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Rockford *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Illinois Tech   1:00 PM CDT
  Marian *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Rockford *   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Benedictine *   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  MSOE *   Dominican   3:30 PM CDT
  Aurora *   Lakeland   3:30 PM CDT
  Edgewood *   Illinois Tech   4:00 PM CDT
Tue., Apr. 02 Maranatha   Edgewood   2:00 PM CDT
  Beloit   Marian   3:00 PM CDT
  St. Norbert   Lakeland   3:00 PM CDT
  Maranatha   Edgewood   4:00 PM CDT
  St. Norbert   Lakeland   5:30 PM CDT
  Beloit   Marian   6:00 PM CDT
Wed., Apr. 03 North Central (Ill.)   Aurora   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Carroll (Wis.)   4:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Carroll (Wis.)   7:00 PM CDT
Sat., Apr. 06 MSOE *   Aurora   12:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Rockford   12:00 PM CDT
  Dominican *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Marian   12:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Rockford   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Lakeland *   Edgewood   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Marian   3:00 PM CDT
  MSOE *   Aurora   3:30 PM CDT
  Dominican *   Benedictine   3:30 PM CDT
Sun., Apr. 07 Concordia Chicago *   Illinois Tech   12:00 PM CDT
  Rockford *   MSOE   12:00 PM CDT
  Aurora *   Dominican   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Marian *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Illinois Tech   3:00 PM CDT
  Marian *   Lakeland   3:00 PM CDT
  Edgewood *   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  Rockford *   MSOE   3:30 PM CDT
  Aurora *   Dominican   3:30 PM CDT
  Benedictine *   Concordia Wisconsin   3:30 PM CDT
Tue., Apr. 09 Carthage   Lakeland   1:00 PM CDT
  Benedictine   North Central (Ill.)   3:00 PM CDT
  Carthage   Lakeland   4:00 PM CDT
Wed., Apr. 10 Edgewood   Eureka   1:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Ripon   2:00 PM CDT
  Edgewood   Eureka   3:30 PM CDT
  Rockford   Beloit   6:00 PM CDT
Thu., Apr. 11 Rose-Hulman   Dominican   3:00 PM CDT
  Maranatha   Rockford   3:00 PM CDT
  Maranatha   Rockford   6:00 PM CDT
Fri., Apr. 12 Benedictine *   MSOE   12:00 PM CDT
  Benedictine *   MSOE   3:30 PM CDT
  Maranatha   Marian   6:00 PM CDT
Sat., Apr. 13 MSOE *   Marian   12:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Aurora   12:00 PM CDT
  Rockford *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Dominican *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Aurora   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Lakeland *   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  Dominican *   Edgewood   3:00 PM CDT
  MSOE *   Marian   3:30 PM CDT
  Rockford *   Benedictine   3:30 PM CDT
Sun., Apr. 14 Wisconsin Lutheran *   Illinois Tech   12:00 PM CDT
  Aurora *   Rockford   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Marian *   Dominican   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Illinois Tech   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Lakeland   3:00 PM CDT
  Edgewood *   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Marian *   Dominican   3:00 PM CDT
  Aurora *   Rockford   3:30 PM CDT
Tue., Apr. 16 Illinois Tech   Maranatha   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Ripon   4:00 PM CDT
  Edgewood   Milwaukee   4:00 PM CDT
  Illinois Tech   Maranatha   5:00 PM CDT
  St. Norbert   Marian   6:00 PM CDT
  Dominican   Elmhurst   6:30 PM CDT
Wed., Apr. 17 Concordia Wisconsin   UW-Whitewater   3:00 PM CDT
Thu., Apr. 18 UW-La Crosse   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  UW-La Crosse   Concordia Chicago   2:30 PM CDT
Sat., Apr. 20 Illinois Tech *   Benedictine   12:00 PM CDT
  MSOE *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Aurora *   Marian   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Dominican *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Rockford *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Benedictine   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Lakeland   3:00 PM CDT
  Dominican *   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  Rockford *   Edgewood   3:00 PM CDT
  MSOE *   Concordia Chicago   3:30 PM CDT
  Aurora *   Marian   3:30 PM CDT
Mon., Apr. 22 Lakeland *   Illinois Tech   12:00 PM CDT
  Edgewood *   MSOE   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Aurora   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Dominican   12:00 PM CDT
  Marian *   Rockford   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Lakeland *   Illinois Tech   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Dominican   3:00 PM CDT
  Marian *   Rockford   3:00 PM CDT
  Edgewood *   MSOE   3:30 PM CDT
  Benedictine *   Aurora   3:30 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Concordia Wisconsin   4:00 PM CDT
Tue., Apr. 23 Wisconsin Lutheran   Maranatha   3:00 PM CDT
  Beloit   Edgewood   3:00 PM CDT
  Lawrence   Marian   5:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Maranatha   5:00 PM CDT
Wed., Apr. 24 Concordia Wisconsin   UW-Stevens Point   1:00 PM CDT
  Ripon   Lakeland   1:00 PM CDT
  Rockford   Eureka   2:00 PM CDT
  Concordia Chicago   North Central (Ill.)   3:00 PM CDT
  Ripon   Lakeland   3:30 PM CDT
  Concordia Wisconsin   UW-Stevens Point   4:00 PM CDT
  Chicago   Illinois Tech   @ Chicago, Ill. - Guaranteed Rate Field 6:00 PM CDT