2018-19 NACC Men's Golf Schedule

Date Teams Event Results Links Notes
Fri., Aug. 31 CUW, Dominican, Edgewood, Marian, MSOE, WLC Culver's Edgewood Fall Classic   Glen Erin G.C., Janesville, Wis.
Tue., Sep. 04 Aurora, Dominican, Marian, WLC Aurora Spartan Double Gun   Blackberry Oaks G.C., Bristol, Ill.
Fri., Sep. 07 Aurora, Benedictine, CUW, MSOE, WLC Carthage Tim Kopka Memorial Tournament [Sept. 7-8]   Randall Oaks G.C., West Dundee, Ill.
Sun., Sep. 09 Edgewood UW-Eau Claire Blugold Invitational [Sept. 9-10]   Eau Claire G. & C.C., Eau Claire, Wis.
Mon., Sep. 10 Aurora Judson University Invitational   Randall Oaks G.C., West Dundee, Ill.
Tue., Sep. 11 Aurora University of St. Francis (Ill.) Invitational   Wedgewood G.C., Joliet, Ill.
Fri., Sep. 14 Benedictine, CUW, Dominican, Edgewood, Lakeland, Marian, MSOE, WLC Midwest Region Fall Classic [Sept. 14-15]   Eagle Ridge Resort, Galena, Ill.
Sat., Sep. 15 Aurora NIU Northern Intercollegiate [Sept. 15-16]   Rich Harvest Farms, Sugar Grove, Ill.
Sat., Sep. 22 Benedictine, CUW, Edgewood, Lakeland, Marian, MSOE, WLC Wisconsin Lutheran Fall Invitational [Sept. 22-23]   Washington County G.C., Hartford, Wis.
Sun., Sep. 23 Dominican Loras Fall Invitational [Sept. 23-24]   Thunder Hills G.C., Peosta, Iowa
Wed., Sep. 26 CUW, MSOE CUW Triangular   Fire Ridge G.C., Grafton, Wis.
Thu., Sep. 27 Aurora, WLC Elmhurst Fall Invitational   Oak Brook C.C., Oak Brook, Ill.
Fri., Sep. 28 Wisconsin Lutheran Match Play vs. UW-Green Bay   Watertown C.C., Watertown, Wis.
Sun., Sep. 30 Aurora Millikin Hopkins Collegiate Classic [Sept. 30-Oct. 1]   C.C. of Decatur, Decatur, Ill.
  CUW, Edgewood, Lakeland, Marian, MSOE, WLC MSOE Invitational [Sept. 30-Oct. 1]   Grand Geneva Resort, Lake Geneva, Wis.
  Benedictine, CUW, Dominican Benedictine University Eagle Invitational   St. Andrews G.C., West Chicago, Ill.
Mon., Oct. 01 Wisconsin Lutheran Viterbo Ronnie Eastman Invitational [Oct. 1-2]   La Crosse C.C., Onalaska, Wis.
  Benedictine NCC Naperville Intercollegiate   Naperville C.C., Naperville, Ill.
Sun., Oct. 07 All NACC Schools NACC Championships - First Round   Whistling Straits-Irish Course, Haven, Wis.
Mon., Oct. 08 All NACC Schools NACC Championships - Second Round   Whistling Straits-Irish Course, Haven, Wis.
Sun., Oct. 14 Benedictine Benedictine-Denison (Ohio) Dual   Arrowhead G.C., Wheaton, Ill.
Fri., Mar. 08 WLC Pinehurst Intercollegiate [March 8-10]   Pinehurst Resort, Pinehurst, N.C.
Tue., Mar. 19 Benedictine Benedictine Florida Quadrangular   Royal St. Cloud, St. Cloud, Fla.
Wed., Mar. 20 CUW Concordia Wisconsin-Midway Dual   Frankfort C.C., Frankfort, Ky.
Sat., Mar. 23 WLC Showdown at Sunset [March 23-24]   Sunset C.C., St. Louis, Mo.
Fri., Mar. 29 Aurora, Marian Wheaton (Ill.) Thunder Invitational   Cantigny G.C., Wheaton, Ill.
  CUW, Edgewood Knox Spring Invitational [March 29-30]   Soangetaha C.C., Galesburg, Ill.
Wed., Apr. 03 Dominican Illinois Valley C.C. Spring Quad   Senica's Deer Park G.C., Oglesby, Ill.
Thu., Apr. 04 CUW Clarke Spring Invitational   Eagle Ridge Resort, Galena, Ill.
Fri., Apr. 05 Benedictine, CUW, MSOE Benedictine University Quad [April 5-6]   St. Andrews G. & C.C., West Chicago, Ill.
  Aurora, Edgewood Illinois Wesleyan Spring Invitational [April 5-6]   Ironwood G.C., Normal, Ill.
Sat., Apr. 06 CUW, Marian Marian Spring Invitational [April 6-7]   Whispering Springs G.C., Fond du Lac, Wis.
Sun., Apr. 07 WLC WLC-Carthage Dual   Washington County G.C., Hartford, Wis.
Mon., Apr. 08 Aurora Judson Spring Invitational   Randall Oaks G.C., West Dundee, Ill.
Tue., Apr. 09 Lakeland Loras Men's Basketball Invitational   Eagle Ridge Resort - The General, Galena, Ill.
Fri., Apr. 12 Aurora Augustana (Ill.) Spring Invitational [Apr. 12-13]   Highland Springs G.C., Rock Island, Ill.
Sat., Apr. 13 Benedictine, CUW, Edgewood, Lakeland, Marian, MSOE, WLC Wisconsin Lutheran Spring Invitational   Morningstar G.C., Waukesha, Wis.
Fri., Apr. 19 Aurora, CUW, Edgewood Millikin Take Back the Night Challenge [Apr. 19-20]   Red Tail Run/South Side C.C., Decatur, Ill.
Mon., Apr. 22 Aurora NCC Naperville Intercollegiate   Naperville C.C., Naperville, Ill.
Tue., Apr. 23 CUW, Lakeland, MSOE Carthage Invitational   Kenosha C.C., Kenosha, Wis.
Thu., Apr. 25 Benedictine, Dominican Benedictine-Dominican Dual   Arrowhead G.C., Wheaton, Ill.
Fri., Apr. 26 CUW, WLC Concordia Wisconsin-Wisconsin Lutheran Dual   River Club of Mequon, Mequon, Wis.
Sun., Apr. 28 All NACC schools NACC Championships - Third Round   Stonebridge C.C., Aurora, Ill.
Mon., Apr. 29 All NACC schools NACC Championships - Final Round   Stonebridge C.C., Aurora, Ill.
Fri., May. 03 Edgewood, MSOE Edgewood Spring Invitational   Bishops Bay C.C., Middleton, Wis.
Sat., May. 11 CUW CUW-Palmer College of Chiropractic Dual   Washington County G.C., Hartford, Wis.
Tue., May. 14 Aurora NCAA Division III Championship [May 14-17]   Keene Trace G.C., Nicholasville, Ky.