2017 NACC Softball Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Fri., Feb. 24 Calvin   Edgewood   @ Marquette, Mich. 3:00 PM
  Edgewood   UW-Oshkosh   @ Marquette, Mich. 5:00 PM
Sat., Feb. 25 Calvin   Lakeland   @ Marquette, Mich. 9:00 AM
  Edgewood   Finlandia   9:00 AM
  Marian   Finlandia   11:00 AM
  Carroll (Wis.)   Edgewood   @ Marquette, Mich. 1:00 PM
  Marian   UW-Stevens Point   @ Marquette, Mich. 3:00 PM
  UW-Oshkosh   Lakeland   @ Marquette, Mich. 3:00 PM
  UW-Oshkosh   Concordia Wisconsin   @ Marquette, Mich. 5:00 PM
  Concordia Wisconsin   Northland   @ Marquette, Mich. 7:00 PM
  Gustavus Adolphus   Dominican   @ Rochester, Minn. 7:00 PM
  St. Catherine   Dominican   @ Rochester, Minn. 9:00 PM
Sun., Feb. 26 UW-Stevens Point   Lakeland   @ Marquette, Mich. 7:00 AM
  UW-Stevens Point   Concordia Wisconsin   @ Marquette, Mich. 9:00 AM
  Marian   UW-Superior   @ Marquette, Mich. 9:00 AM
  UW-Superior   Concordia Wisconsin   @ Marquette, Mich. 11:00 AM
  Northland   Lakeland   @ Marquette, Mich. 11:00 AM
  Marian   Northland   @ Marquette, Mich. 1:00 PM
  Nebraska Wesleyan   Dominican   @ Rochester, Minn. 2:00 PM
  Luther   Dominican   @ Rochester, Minn. 4:00 PM
Tue., Feb. 28 Capital   MSOE   @ Clermont, Fla. 8:00 AM
  Cleary   MSOE   @ Clermont, Fla. 1:00 PM
Wed., Mar. 01 MSOE   York (Pa.)   @ Clermont, Fla. 8:00 AM
  Point Park   MSOE   @ Clermont, Fla. 10:30 AM
  Mt. Vernon Naz.   MSOE   @ Clermont, Fla. 3:30 PM
Fri., Mar. 03 MSOE   Rose-Hulman   @ Clermont, Fla. 8:00 AM
  Finlandia   MSOE   @ Clermont, Fla. 10:30 AM
  Augustana (Ill.)   MSOE   @ Clermont, Fla. 3:30 PM
Sat., Mar. 04 Mount Union   MSOE   @ Clermont, Fla. 1:00 PM
  MSOE   Husson   @ Clermont, Fla. 3:30 PM
Sun., Mar. 05 Misericordia   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 7:00 AM
  Elms   Dominican   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Beloit   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM
  Aurora   Thomas More   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM
  Concordia Chicago   Oneonta St.   @ Clermont, Fla. 9:30 AM
  Rivier   Dominican   @ Fort Myers, Fla. 10:00 AM
  Muskingum   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM
  Rockford   Albion   @ Fort Myers, Fla. 12:00 PM
  Kean   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM
  Swarthmore   Rockford   @ Fort Myers, Fla. 4:00 PM
Mon., Mar. 06 Penn St.-Behrend   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 7:00 AM
  Geneva   Dominican   @ Naples, Fla. 8:00 AM
  Defiance   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM
  Widener   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM
  Concordia Chicago   Nebraska Wesleyan   @ Clermont, Fla. 9:30 AM
  Albion   Alverno   @ Naples, Fla. 10:00 AM
  Kenyon   Dominican   @ Naples, Fla. 10:00 AM
  Rockford   Bridgewater St.   @ Naples, Fla. 12:00 PM
  Clark (Mass.)   Alverno   @ Naples, Fla. 12:00 PM
  DeSales   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM
  Coe   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM
  Clark (Mass.)   Rockford   @ Naples, Fla. 2:00 PM
Tue., Mar. 07 Concordia Chicago   Ohio Northern   @ Clermont, Fla. 7:00 AM
  Geneva   Alverno   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Rockford   Elms   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Dominican   Albion   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Concordia Chicago   Muhlenberg   @ Clermont, Fla. 9:30 AM
  Elms   Alverno   @ Fort Myers, Fla. 10:00 AM
  Mount Mary   Dominican   @ Fort Myers, Fla. 10:00 AM
  Rockford   Geneva   @ Fort Myers, Fla. 10:00 AM
  Widener   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM
  Thomas More   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM
Wed., Mar. 08 New Jersey City   Alverno   @ Naples, Fla. 8:00 AM
  DeSales   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM
  Alverno   Bridgewater St.   @ Naples, Fla. 10:00 AM
  Penn St.-Altoona   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM
Thu., Mar. 09 Eastern Nazarene   Dominican   @ Naples, Fla. 8:00 AM
  Rivier   Rockford   @ Naples, Fla. 8:00 AM
  New Jersey City   Dominican   @ Naples, Fla. 10:00 AM
  Rockford   Kenyon   @ Naples, Fla. 10:00 AM
  Penn St.-Berks   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM
  Simpson (Iowa)   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM
  Penn St.-Berks   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM
  Concordia Chicago   Emmanuel (Mass.)   @ Clermont, Fla. 2:30 PM
  Gustavus Adolphus   Aurora   @ Kissimmee, Fla. 2:45 PM
  Catholic   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 5:00 PM
Fri., Mar. 10 Concordia Chicago   St. Elizabeth   @ Clermont, Fla. 7:00 AM
  Rowan   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM
  Pitt.-Bradford   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Mass.-Dartmouth   Alverno   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Pitt.-Greensburg   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 9:30 AM
  Nichols   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 10:00 AM
  Penn St.-Altoona   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM
  Kenyon   Alverno   @ Fort Myers, Fla. 12:00 PM
  Wheelock   Dominican   @ Fort Myers, Fla. 12:00 PM
  Salem St.   Dominican   @ Fort Myers, Fla. 2:00 PM
Sat., Mar. 11 Alverno   Pitt.-Bradford   @ Naples, Fla. 7:00 AM
  Brockport   Dominican   @ Naples, Fla. 7:00 AM
  Scranton   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 8:00 AM
  Kenyon   Edgewood   @ Naples, Fla. 8:00 AM
  Salem St.   Alverno   @ Naples, Fla. 9:00 AM
  Pitt.-Bradford   Dominican   @ Naples, Fla. 9:00 AM
  Edgewood   Mass.-Dartmouth   @ Naples, Fla. 10:00 AM
  Concordia Wisconsin   Millikin   @ Clermont, Fla. 10:30 AM
Sun., Mar. 12 Concordia Wisconsin   UW-River Falls   @ Clermont, Fla. 7:00 AM
  Centenary (N.J.)   Edgewood   @ Naples, Fla. 8:00 AM
  Arcadia   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 9:30 AM
  Nazareth   Edgewood   @ Naples, Fla. 12:00 PM
  St. Scholastica   Wisconsin Lutheran   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM
  Wisconsin Lutheran   Farmingdale State   @ Kissimmee, Fla. 5:00 PM
Mon., Mar. 13 North Park   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 7:00 AM
  Wisconsin Lutheran   Illinois College   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM
  Edgewood   Curry   @ Naples, Fla. 8:00 AM
  Wilmington (Ohio)   Marian   @ Naples, Fla. 8:00 AM
  Concordia Wisconsin   Lake Forest   @ Clermont, Fla. 9:30 AM
  Geneva   Edgewood   @ Naples, Fla, 10:00 AM
  Transylvania   Wisconsin Lutheran   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM
  Marian   Geneva   @ Naples, Fla. 12:00 PM
Tue., Mar. 14 Mt. St. Mary (N.Y.)   Wisconsin Lutheran   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM
  Brockport   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Marian   Salem St.   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Salem St.   Edgewood   @ Fort Myers, Fla. 10:00 AM
  Wisconsin Lutheran   Albright   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM
  Curry   Marian   @ Fort Myers, Fla. 12:00 PM
Wed., Mar. 15 Anderson (Ind.)   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 7:00 AM
  Mass.-Dartmouth   Marian   @ Naples, Fla. 8:00 AM
  Concordia Wisconsin   Oswego St.   @ Clermont, Fla. 9:30 AM
  Wisconsin Lutheran   Cornell (Iowa)   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM
  Marian   Brockport   @ Naples, Fla. 12:00 PM
  Mt. St. Joseph   Wisconsin Lutheran   @ Kissimmee, Fla. 2:45 PM
Thu., Mar. 16 Concordia Wisconsin   Salve Regina   @ Clermont, Fla. 7:00 AM
  Gallaudet   Concordia Wisconsin   9:00 AM
  Loras   Wisconsin Lutheran   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM
  Wisconsin Lutheran   Utica   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM
  Aurora   Wheaton (Ill.)   3:00 PM
  Aurora   Wheaton (Ill.)   5:00 PM
Fri., Mar. 17 UW-Superior   Marian   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM
  Marian   Castleton   @ Fort Myers, Fla. 10:00 AM
  Ohio Wesleyan   Benedictine   @ Clermont, Fla. 5:00 PM
  Benedictine   Buena Vista   @ Clermont, Fla. 7:30 PM
Sat., Mar. 18 North Central (Ill.)   Marian   @ Naples, Fla. 8:00 AM
  Marian   Crown (Minn.)   @ Naples, Fla. 10:00 AM
  Beloit   Rockford   12:00 PM
  Beloit   Rockford   2:00 PM
  UW-Oshkosh   Benedictine   @ Clermont, Fla. 3:30 PM
  Benedictine   Chicago   @ Clermont, Fla. 6:00 PM
Sun., Mar. 19 Linfield   Benedictine   @ Clermont, Fla. 1:00 PM
  Robert Morris-Springfield   Alverno   2:00 PM
  Carthage   Benedictine   @ Clermont, Fla. 3:30 PM
  Robert Morris-Springfield   Alverno   4:00 PM
Tue., Mar. 21 Tufts   Benedictine   @ Clermont, Fla. 10:30 AM
  Lawrence   Benedictine   @ Clermont, Fla. 1:00 PM
  Aurora   St. Mary's (Ind.)   3:00 PM
  Aurora   St. Mary's (Ind.)   5:00 PM
Wed., Mar. 22 Benedictine   UW-Whitewater   @ Clermont, Fla. 8:00 AM
  Concordia Chicago   North Park   3:00 PM
  Concordia Chicago   North Park   5:00 PM
Fri., Mar. 24 Middlebury   Benedictine   @ Clermont, Fla. 10:30 AM
  Northland   MSOE   3:00 PM
  Northland   MSOE   5:00 PM
Sat., Mar. 25 Northland   Concordia Wisconsin   TBA
  Mount Mary   Wisconsin Lutheran   12:00 PM
  UW-Platteville   Concordia Wisconsin   1:00 PM
  Alverno   Beloit   1:00 PM
  Dominican   North Park   1:00 PM
  Mount Mary   Wisconsin Lutheran   2:00 PM
  Alverno   Beloit   3:00 PM
  Dominican   North Park   3:00 PM
Sun., Mar. 26 UW-Stout   Concordia Chicago   @ Rosemont, Ill. 10:00 AM
  Mount Mary   Rockford   11:00 AM
  Mount Mary   Rockford   1:00 PM
  Kalamazoo   Benedictine   1:00 PM
  Carroll (Wis.)   Alverno   1:00 PM
  Elmhurst   Concordia Chicago   @ Rosemont, Ill. 2:30 PM
  Kalamazoo   Benedictine   3:00 PM
  Carroll (Wis.)   Alverno   3:00 PM
Tue., Mar. 28 Alverno   Maranatha   3:00 PM
  Wisconsin Lutheran   Carthage   3:00 PM
  Hope   Aurora   3:00 PM
  Benedictine   Elmhurst   3:00 PM
  Alverno   Maranatha   5:00 PM
  Wisconsin Lutheran   Carthage   5:00 PM
  Hope   Aurora   5:00 PM
  Benedictine   Elmhurst   5:00 PM
Wed., Mar. 29 Rockford   Lawrence   3:00 PM
  Mount Mary   Concordia Wisconsin   3:00 PM
  MSOE   Beloit   3:00 PM
  Rockford   Lawrence   5:00 PM
  Mount Mary   Concordia Wisconsin   5:00 PM
  MSOE   Beloit   5:00 PM
Thu., Mar. 30 Wheaton (Ill.)   Benedictine   3:00 PM
  North Central (Ill.)   Concordia Chicago   3:00 PM
  Wheaton (Ill.)   Benedictine   5:00 PM
  North Central (Ill.)   Concordia Chicago   5:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Dominican   5:30 PM
  * Concordia Wisconsin   Dominican   7:30 PM
Sat., Apr. 01 * Edgewood   Lakeland   12:00 PM
  * Concordia Chicago   Benedictine   12:00 PM
  * Aurora   Alverno   12:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Rockford   12:00 PM
  * Marian   MSOE   12:00 PM
  * Marian   MSOE   2:00 PM
  * Concordia Chicago   Benedictine   2:00 PM
  * Edgewood   Lakeland   2:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Rockford   2:00 PM
  * Aurora   Alverno   2:00 PM
Sun., Apr. 02 * Wisconsin Lutheran   Edgewood   12:00 PM
  * Concordia Chicago   Aurora   12:00 PM
  * Lakeland   Concordia Wisconsin   12:00 PM
  * Benedictine   Alverno   12:00 PM
  * Rockford   Marian   12:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Edgewood   2:00 PM
  * Rockford   Marian   2:00 PM
  * Concordia Chicago   Aurora   2:00 PM
  * Benedictine   Alverno   2:00 PM
  * Lakeland   Concordia Wisconsin   2:00 PM
  * MSOE   Dominican   6:00 PM
  * MSOE   Dominican   8:00 PM
Tue., Apr. 04 UW-Stevens Point   Wisconsin Lutheran   3:00 PM
  Maranatha   Rockford   3:00 PM
  UW-Stevens Point   Wisconsin Lutheran   5:00 PM
  Maranatha   Rockford   5:00 PM
Wed., Apr. 05 Marian   UW-Oshkosh   3:00 PM
  Marian   UW-Oshkosh   5:00 PM
  * Rockford   Dominican   5:00 PM
  * Rockford   Dominican   7:00 PM
Thu., Apr. 06 MSOE   Maranatha   3:00 PM
  Aurora   North Central (Ill.)   3:00 PM
  Benedictine   North Park   3:00 PM
  Concordia Chicago   Carthage   3:00 PM
  MSOE   Maranatha   5:00 PM
  Aurora   North Central (Ill.)   5:00 PM
  Benedictine   North Park   5:00 PM
  Concordia Chicago   Carthage   5:00 PM
Sat., Apr. 08 * Dominican   Marian   12:00 PM
  * Concordia Chicago   Lakeland   12:00 PM
  * Aurora   Rockford   12:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   MSOE   12:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Alverno   12:00 PM
  * Benedictine   Edgewood   12:00 PM
  * Concordia Chicago   Lakeland   2:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Alverno   2:00 PM
  * Dominican   Marian   2:00 PM
  * Benedictine   Edgewood   2:00 PM
  * Aurora   Rockford   2:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   MSOE   2:00 PM
Sun., Apr. 09 * Benedictine   Rockford   12:00 PM
  * Dominican   Lakeland   12:00 PM
  * Alverno   Wisconsin Lutheran   12:00 PM
  * Aurora   Edgewood   12:00 PM
  * Concordia Chicago   Marian   12:00 PM
  * MSOE   Concordia Wisconsin   12:00 PM
  * MSOE   Concordia Wisconsin   2:00 PM
  * Aurora   Edgewood   2:00 PM
  * Benedictine   Rockford   2:00 PM
  * Alverno   Wisconsin Lutheran   2:00 PM
  * Concordia Chicago   Marian   2:00 PM
  * Dominican   Lakeland   2:00 PM
Tue., Apr. 11 Mount Mary   Lakeland   3:00 PM
  Mount Mary   Lakeland   5:00 PM
Wed., Apr. 12 * Concordia Wisconsin   Wisconsin Lutheran   3:00 PM
  * Benedictine   Aurora   3:00 PM
  * Lakeland   Marian   3:00 PM
  * MSOE   Alverno   3:00 PM
  * Rockford   Edgewood   3:00 PM
  * Rockford   Edgewood   5:00 PM
  * MSOE   Alverno   5:00 PM
  * Lakeland   Marian   5:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Wisconsin Lutheran   5:00 PM
  * Benedictine   Aurora   5:00 PM
Thu., Apr. 13 * Dominican   Concordia Chicago   12:00 PM
  * Dominican   Concordia Chicago   2:00 PM
Sat., Apr. 15 * Wisconsin Lutheran   Benedictine   12:00 PM
  * Edgewood   Concordia Chicago   12:00 PM
  * Alverno   Lakeland   12:00 PM
  * Marian   Concordia Wisconsin   12:00 PM
  * Aurora   MSOE   12:00 PM
  * Aurora   MSOE   2:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Benedictine   2:00 PM
  * Marian   Concordia Wisconsin   2:00 PM
  * Alverno   Lakeland   2:00 PM
  * Edgewood   Concordia Chicago   2:00 PM
Mon., Apr. 17 * Benedictine   MSOE   3:00 PM
  * Alverno   Marian   3:00 PM
  * Lakeland   Wisconsin Lutheran   3:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Aurora   3:00 PM
  * Concordia Chicago   Rockford   3:00 PM
  * Edgewood   Dominican   4:00 PM
  * Benedictine   MSOE   5:00 PM
  * Concordia Chicago   Rockford   5:00 PM
  * Lakeland   Wisconsin Lutheran   5:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Aurora   5:00 PM
  * Alverno   Marian   5:00 PM
  * Edgewood   Dominican   6:00 PM
Tue., Apr. 18 UW-Oshkosh   Lakeland   3:00 PM
  Marian   Ripon   3:00 PM
  UW-Oshkosh   Lakeland   5:00 PM
  Marian   Ripon   5:00 PM
Wed., Apr. 19 * Wisconsin Lutheran   Dominican   5:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Dominican   7:00 PM
Thu., Apr. 20 Wisconsin Lutheran   UW-Platteville   3:00 PM
  Chicago   Aurora   3:00 PM
  Wisconsin Lutheran   UW-Platteville   5:00 PM
  Chicago   Aurora   5:00 PM
Fri., Apr. 21 Edgewood   Maranatha   3:00 PM
  Edgewood   Maranatha   5:00 PM
Sat., Apr. 22 * Edgewood   Concordia Wisconsin   12:00 PM
  * Alverno   Concordia Chicago   12:00 PM
  * Lakeland   Aurora   12:00 PM
  * Rockford   MSOE   12:00 PM
  * Marian   Benedictine   12:00 PM
  * Lakeland   Aurora   2:00 PM
  * Rockford   MSOE   2:00 PM
  * Edgewood   Concordia Wisconsin   2:00 PM
  * Alverno   Concordia Chicago   2:00 PM
  * Marian   Benedictine   2:00 PM
Sun., Apr. 23 * Concordia Wisconsin   Rockford   12:00 PM
  * Dominican   Alverno   12:00 PM
  * MSOE   Edgewood   12:00 PM
  * Lakeland   Benedictine   12:00 PM
  * Marian   Aurora   12:00 PM
  * Concordia Chicago   Wisconsin Lutheran   12:00 PM
  * Lakeland   Benedictine   2:00 PM
  * Dominican   Alverno   2:00 PM
  * Marian   Aurora   2:00 PM
  * Concordia Chicago   Wisconsin Lutheran   2:00 PM
  * MSOE   Edgewood   2:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Rockford   2:00 PM
Wed., Apr. 26 Mount Mary   MSOE   3:00 PM
  Mount Mary   MSOE   5:00 PM
Thu., Apr. 27 * Dominican   Aurora   4:00 PM
  * Dominican   Aurora   6:00 PM
Fri., Apr. 28 * Rockford   Lakeland   3:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Marian   3:00 PM
  * Edgewood   Alverno   3:00 PM
  * MSOE   Concordia Chicago   3:00 PM
  * Benedictine   Concordia Wisconsin   3:00 PM
  * Edgewood   Alverno   5:00 PM
  * MSOE   Concordia Chicago   5:00 PM
  * Rockford   Lakeland   5:00 PM
  * Benedictine   Concordia Wisconsin   5:00 PM
  * Wisconsin Lutheran   Marian   5:00 PM
Sat., Apr. 29 * Aurora   Wisconsin Lutheran   12:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Concordia Chicago   12:00 PM
  * Dominican   Benedictine   12:00 PM
  * Alverno   Rockford   12:00 PM
  * Lakeland   MSOE   12:00 PM
  * Marian   Edgewood   12:00 PM
  * Alverno   Rockford   2:00 PM
  * Marian   Edgewood   2:00 PM
  * Dominican   Benedictine   2:00 PM
  * Concordia Wisconsin   Concordia Chicago   2:00 PM
  * Lakeland   MSOE   2:00 PM
  *