2019 NACC Softball Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Sat., Feb. 23 Marian   Finlandia   6:00 PM CST
  Edgewood   Finlandia   8:00 PM CST
  Marian   UW-Superior   @ Marquette, Mich. 8:00 PM CST
  Edgewood   St. Scholastica   @ Marquette, Mich. 10:00 PM CST
Sun., Feb. 24 Northland   Edgewood   @ Marquette, Mich. 9:00 AM CST
  UW-Superior   Edgewood   @ Marquette, Mich. 11:00 AM CST
  St. Scholastica   Marian   @ Marquette, Mich. 11:00 AM CST
  Marian   Northland   @ Marquette, Mich. 1:00 PM CST
Tue., Feb. 26 Johnson & Wales (RI)   MSOE   @ Clermont, Fla. 10:45 AM CST
  MSOE   Augustana (Ill.)   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CST
Wed., Feb. 27 MSOE   Saint Mary's (Minn.)   @ Clermont, Fla. 10:45 AM CST
  Hanover   MSOE   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CST
Thu., Feb. 28 Capital   MSOE   @ Clermont, Fla. 10:45 AM CST
  Neumann   MSOE   Legends Way Ballfields #5 @ Clermont, Fla. 1:15 PM CST
Fri., Mar. 01 Cabrini   MSOE   @ Clermont, Fla. 8:15 AM CST
  MSOE   Alma   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
Sat., Mar. 02 Muhlenberg   MSOE   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  MSOE   Rensselaer   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CST
  Ripon   Rockford   @ Rochester, Minn. 4:00 PM CST
  Rockford   UW-Eau Claire   @ Rochester, Minn. 8:00 PM CST
Sun., Mar. 03 Aurora   Penn St.-Behrend   @ Plant City, Fla. 9:00 AM CST
  Alverno   New England Col.   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CST
  Ohio Northern   Aurora   @ Plant City, Fla. 11:15 AM CST
  Alverno   Concordia-Moorhead   @ Clermont, Fla. 12:30 PM CST
  Bridgewater (Va.)   Dominican   @ Clermont, Fla. 12:30 PM CST
  Concordia Wisconsin   Lake Forest   @ Rosemont, Ill. 12:30 PM CST
  Buena Vista   Lakeland   @ Rosemont, Ill. 12:30 PM CST
  St. Olaf   Rockford   @ Rochester, Minn. 2:00 PM CST
  Lake Forest   Lakeland   @ Rosemont, Ill. 2:30 PM CST
  Concordia Wisconsin   Buena Vista   @ Rosemont, Ill. 2:30 PM CST
  Mitchell   Dominican   @ Clermont, Fla. 2:45 PM CST
  Rockford   St. Thomas (Minn.)   @ Rochester, Minn. 4:00 PM CST
Mon., Mar. 04 Houghton   Dominican   @ Clermont, Fla. 8:15 AM CST
  Penn St.-Hazleton   Dominican   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  Regis (Mass.)   Alverno   @ Clermont, Fla. 12:30 PM CST
  Aurora   Muskingum   @ Plant City, Fla. 1:30 PM CST
  Alverno   Mitchell   @ Clermont, Fla. 3:00 PM CST
  Wisconsin Lutheran   Beloit   3:00 PM CST
  Randolph   Aurora   @ Plant City, Fla. 3:45 PM CST
  Wisconsin Lutheran   Beloit   5:00 PM CST
Tue., Mar. 05 Monmouth (Ill.)   Dominican   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Dominican   Roanoke   @ Clermont, Fla. 12:30 PM CST
Wed., Mar. 06 Alverno   St. Vincent   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Aurora   Saint Joseph's (Me.)   @ Plant City, Fla. 10:00 AM CST
  Aurora   Simmons   @ Plant City, Fla. 12:15 PM CST
  Alverno   Bridgewater (Va.)   @ Clermont, Fla. 12:30 PM CST
Thu., Mar. 07 Regis (Mass.)   Dominican   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Alverno   Bates   @ Kissimmee, Fla. 8:00 AM CST
  Aurora   Saint Benedict   @ Plant City, Fla. 10:00 AM CST
  Alverno   Houghton   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM CST
  Dominican   Emmanuel (Mass.)   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CST
  Heidelberg   Aurora   @ Plant City, Fla. 2:30 PM CST
Fri., Mar. 08 Elizabethtown   Dominican   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CST
  Sage   Alverno   @ Leesburg, Fla. 8:30 AM CST
  Alverno   St. Elizabeth   @ Leesburg, Fla. 10:45 AM CST
Sat., Mar. 09 Gordon   Dominican   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CST
  Roger Williams   Dominican   @ Clermont, Fla. 12:45 PM CST
Sun., Mar. 10 Fredonia   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 8:30 AM CDT
  Simpson (Iowa)   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 10:45 AM CDT
  Rockford   New Jersey City   @ Naples, Fla. 12:00 PM CDT
  Becker   Lakeland   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CDT
  Pitt.-Greensburg   Lakeland   @ Clermont, Fla. 3:15 PM CDT
  Rockford   SUNY Canton   @ Naples, Fla. 4:00 PM CDT
Mon., Mar. 11 Rockford   Blackburn   @ Naples, Fla. 8:00 AM CDT
  Carroll (Wis.)   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 8:15 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Wooster   @ Winter Haven, Fla. 9:00 AM CDT
  Rockford   RIT   @ Naples, Fla. 10:00 AM CDT
  Mt. St. Joseph   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM CDT
  Gordon   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 10:30 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Carnegie Mellon   @ Winter Haven, Fla. 12:20 PM CDT
  Ohio Wesleyan   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM CDT
Tue., Mar. 12 Concordia Chicago   Mount Union   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Sage   @ Leesburg, Fla. 8:45 AM CDT
  Concordia Chicago   Marywood   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CDT
  Dubuque   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 10:15 AM CDT
  Olivet   Wisconsin Lutheran   @ Leesburg, Fla. 11:00 AM CDT
  Westminster (Pa.)   Lakeland   @ Kissimmee, Fla. 12:30 PM CDT
Wed., Mar. 13 Rockford   Kenyon   @ Fort Myers, Fla. 8:00 AM CDT
  Rockford   Alfred St.   @ Fort Myers, Fla. 10:00 AM CDT
Thu., Mar. 14 Rockford   Western Conn. St.   @ Naples, Fla. 8:00 AM CDT
  Ursinus   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Haverford   Wisconsin Lutheran   @ Clermont, Fla. 9:00 AM CDT
  Rockford   St. Joseph (Conn.)   @ Naples, Fla. 10:00 AM CDT
  Franklin & Marshall   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Thomas More   @ Winter Haven, Fla. 11:15 AM CDT
  Lakeland   Franklin & Marshall   @ Clermont, Fla. 12:30 PM CDT
  Marywood   Lakeland   @ Clermont, Fla. 2:45 PM CDT
Fri., Mar. 15 Coast Guard   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Wisconsin Lutheran   Marietta   @ Kissimmee, Fla. 8:15 AM CDT
  Utica   Concordia Chicago   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CDT
  Lakeland   Lasell   @ Clermont, Fla. 12:30 PM CDT
  Smith   Benedictine   @ Clermont, Fla. 12:30 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Keene St.   @ Kissimmee, Fla. 12:45 PM CDT
  Gordon   Lakeland   @ Clermont, Fla. 2:45 PM CDT
Sat., Mar. 16 Geneva   Benedictine   @ Clermont, Fla. 11:00 AM CDT
  Carthage   MSOE   12:00 PM CDT
  Amherst   Marian   @ Kissimmee, Fla. 1:00 PM CDT
  Clarkson   Benedictine   @ Clermont, Fla. 1:00 PM CDT
  Carthage   MSOE   2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Staten Island   @ Clermont, Fla. 3:00 PM CDT
  Marian   Mt. St. Mary (N.Y.)   The Spring Games @ Kissimmee, F.L. 3:30 PM CDT
  UW-Platteville   Edgewood   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM CDT
  Dubuque   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 5:15 PM CDT
  George Fox   Edgewood   @ Tucson, Ariz. 5:30 PM CDT
Sun., Mar. 17 Concordia Wisconsin   Loras   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CDT
  Geneseo   Benedictine   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CDT
  Loras   Benedictine   @ Clermont, Fla. 12:30 PM CDT
  Edgewood   Buena Vista   @ Tucson, Ariz. 1:00 PM CDT
  Marian   Western New England   @ Kissimmee, Fla. 1:15 PM CDT
  Macalester   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 2:45 PM CDT
  Marian   Endicott   @ Osceola County, Fla. 3:30 PM CDT
  Hamline   Edgewood   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM CDT
Mon., Mar. 18 Geneseo   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin   Hope   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CDT
  MacMurray   Edgewood   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM CDT
  Dominican   Elmhurst   3:00 PM CDT
  Gustavus Adolphus   Edgewood   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM CDT
  Dominican   Elmhurst   5:00 PM CDT
Tue., Mar. 19 St. Norbert   Marian   @ Clermont, Fla. 8:30 AM CDT
  St. Joseph's (L.I.)   Marian   @ Winter Haven, Fla. 11:00 AM CDT
  UW-La Crosse   Edgewood   @ Tucson, Ariz. 1:00 PM CDT
  Grinnell   Benedictine   @ Clermont, Fla. 2:45 PM CDT
  Carthage   Dominican   3:00 PM CDT
  Rockford   Beloit   3:00 PM CDT
  Huntington   Edgewood   @ Tucson, Ariz. 3:30 PM CDT
  Carthage   Dominican   5:00 PM CDT
  Rockford   Beloit   5:00 PM CDT
Wed., Mar. 20 Ramapo   Benedictine   @ Clermont, Fla. 8:30 AM CDT
  Concordia Wisconsin   Buffalo State   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CDT
  Rowan   Marian   @ Clermont, Fla. 10:45 AM CDT
  New Paltz   Benedictine   @ Clermont, Fla. 10:45 AM CDT
  Augsburg   Edgewood   @ Tucson, Ariz. 11:00 AM CDT
  Bethel (Minn.)   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 12:30 PM CDT
  UW-Platteville   Edgewood   @ Tucson, Ariz. 1:00 PM CDT
  Ramapo   Marian   @ Clermont, Fla. 1:15 PM CDT
  Aurora   Wheaton (Ill.)   3:00 PM CDT
  Aurora   Wheaton (Ill.)   5:00 PM CDT
Thu., Mar. 21 Concordia Wisconsin   Grinnell   @ Clermont, Fla. 8:00 AM CDT
  Ramapo   Concordia Wisconsin   @ Clermont, Fla. 10:15 AM CDT
  Grinnell   Marian   10:15 AM CDT
  Tufts   Marian   @ Clermont, Fla. 2:45 PM CDT
Fri., Mar. 22 Buffalo State   Benedictine   @ Clermont, Fla. 1:30 PM CDT
Sat., Mar. 23 Alverno   Beloit   1:00 PM CDT
  Aurora   Wartburg   1:00 PM CDT
  Alverno   Beloit   3:00 PM CDT
  Aurora   Wartburg   3:00 PM CDT
Sun., Mar. 24 MSOE   Beloit   1:00 PM CDT
  MSOE   Beloit   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Dominican   3:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Dominican   5:00 PM CDT
Wed., Mar. 27 Lakeland   UW-Stevens Point   2:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Carthage   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago   North Park   3:00 PM CDT
  Ripon   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Lakeland   UW-Stevens Point   4:00 PM CDT
  North Central (Ill.)   Benedictine   4:30 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Carthage   5:00 PM CDT
  Concordia Chicago   North Park   5:00 PM CDT
  Ripon   Concordia Wisconsin   5:00 PM CDT
  North Central (Ill.)   Benedictine   6:30 PM CDT
Thu., Mar. 28 Maranatha   Rockford   3:00 PM CDT
  Lawrence   Alverno   3:00 PM CDT
  Maranatha   Rockford   5:00 PM CDT
  Lawrence   Alverno   5:00 PM CDT
Sat., Mar. 30 Aurora *   Rockford   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Alverno   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Dominican *   Marian   12:00 PM CDT
  Aurora *   Rockford   2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Alverno   2:00 PM CDT
  Benedictine *   Edgewood   2:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Lakeland   2:00 PM CDT
  Dominican *   Marian   2:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   MSOE   2:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   MSOE   4:00 PM CDT
Sun., Mar. 31 Benedictine *   Rockford   12:00 PM CDT
  Alverno *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Aurora *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Marian   12:00 PM CDT
  MSOE *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Dominican *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Rockford   2:00 PM CDT
  Alverno *   Wisconsin Lutheran   2:00 PM CDT
  Aurora *   Edgewood   2:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Marian   2:00 PM CDT
  MSOE *   Concordia Wisconsin   2:00 PM CDT
  Dominican *   Lakeland   2:00 PM CDT
Tue., Apr. 02 Elmhurst   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   UW-Whitewater   3:00 PM CDT
  Marian   UW-Oshkosh   5:00 PM CDT
  Elmhurst   Concordia Chicago   5:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   UW-Whitewater   5:00 PM CDT
Wed., Apr. 03 Silver Lake   Edgewood   2:00 PM CDT
  Carroll (Wis.)   Alverno   3:00 PM CDT
  Silver Lake   Edgewood   4:00 PM CDT
  Carroll (Wis.)   Alverno   5:00 PM CDT
Thu., Apr. 04 Lakeland   UW-Oshkosh   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago   North Central (Ill.)   3:00 PM CDT
  Wheaton (Ill.)   Benedictine   3:00 PM CDT
  Hope   Aurora   4:00 PM CDT
  Lakeland   UW-Oshkosh   5:00 PM CDT
  Concordia Chicago   North Central (Ill.)   5:00 PM CDT
  Wheaton (Ill.)   Benedictine   5:00 PM CDT
  Hope   Aurora   6:00 PM CDT
Fri., Apr. 05 Mount Mary   Rockford   3:00 PM CDT
  Mount Mary   Rockford   5:00 PM CDT
Sat., Apr. 06 Wisconsin Lutheran *   Rockford   12:00 PM CDT
  Aurora *   Alverno   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Marian *   MSOE   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Rockford   2:00 PM CDT
  Aurora *   Alverno   2:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Benedictine   2:00 PM CDT
  Edgewood *   Lakeland   2:00 PM CDT
  Marian *   MSOE   2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Dominican   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Dominican   5:00 PM CDT
Sun., Apr. 07 Rockford *   Marian   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Alverno   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Aurora   12:00 PM CDT
  MSOE *   Dominican   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Edgewood   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Rockford *   Marian   2:00 PM CDT
  Benedictine *   Alverno   2:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Aurora   2:00 PM CDT
  MSOE *   Dominican   2:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Edgewood   2:00 PM CDT
  Lakeland *   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
Tue., Apr. 09 Aurora   North Central (Ill.)   3:00 PM CDT
  UW-Stevens Point   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Benedictine   Elmhurst   3:00 PM CDT
  Aurora   North Central (Ill.)   5:00 PM CDT
  UW-Stevens Point   Concordia Wisconsin   5:00 PM CDT
  Benedictine   Elmhurst   5:00 PM CDT
Wed., Apr. 10 Carthage   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Carthage   Concordia Chicago   5:00 PM CDT
Thu., Apr. 11 Maranatha   Edgewood   2:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   UW-Platteville   3:00 PM CDT
  Mount Mary   Lakeland   3:00 PM CDT
  Benedictine   North Park   3:00 PM CDT
  Lawrence   Marian   3:00 PM CDT
  Maranatha   Edgewood   4:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   UW-Platteville   5:00 PM CDT
  Mount Mary   Lakeland   5:00 PM CDT
  Benedictine   North Park   5:00 PM CDT
  Lawrence   Marian   5:00 PM CDT
Sat., Apr. 13 Alverno *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Aurora *   MSOE   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Benedictine   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Marian *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  Alverno *   Lakeland   2:00 PM CDT
  Aurora *   MSOE   2:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Benedictine   2:00 PM CDT
  Edgewood *   Concordia Chicago   2:00 PM CDT
  Marian *   Concordia Wisconsin   2:00 PM CDT
  Rockford *   Dominican   4:00 PM CDT
  Rockford *   Dominican   6:00 PM CDT
Sun., Apr. 14 Concordia Chicago *   Rockford   12:00 PM CDT
  Alverno *   Marian   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Aurora   12:00 PM CDT
  Benedictine *   MSOE   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Dominican   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Wisconsin Lutheran   12:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Rockford   2:00 PM CDT
  Alverno *   Marian   2:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Aurora   2:00 PM CDT
  Benedictine *   MSOE   2:00 PM CDT
  Edgewood *   Dominican   2:00 PM CDT
  Lakeland *   Wisconsin Lutheran   2:00 PM CDT
Mon., Apr. 15 Mount Mary   Dominican   5:00 PM CDT
  Mount Mary   Dominican   7:00 PM CDT
Wed., Apr. 17 Rockford *   Edgewood   3:00 PM CDT
  MSOE *   Alverno   3:00 PM CDT
  Benedictine *   Aurora   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Wisconsin Lutheran   3:00 PM CDT
  Lakeland *   Marian   3:00 PM CDT
  Rockford *   Edgewood   5:00 PM CDT
  MSOE *   Alverno   5:00 PM CDT
  Benedictine *   Aurora   5:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Wisconsin Lutheran   5:00 PM CDT
  Lakeland *   Marian   5:00 PM CDT
Thu., Apr. 18 Dominican *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Carroll (Wis.)   MSOE   3:00 PM CDT
  Dominican *   Concordia Chicago   5:00 PM CDT
  Carroll (Wis.)   MSOE   5:00 PM CDT
  UW-Oshkosh   Marian   7:00 PM CDT
Fri., Apr. 19 Mount Mary   Alverno   12:00 PM CDT
  Mount Mary   Alverno   2:00 PM CDT
Sat., Apr. 20 Rockford *   Lakeland   12:00 PM CDT
  Edgewood *   Alverno   12:00 PM CDT
  Dominican *   Aurora   12:00 PM CDT
  Benedictine *   Concordia Wisconsin   12:00 PM CDT
  MSOE *   Concordia Chicago   12:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Marian   12:00 PM CDT
  Rockford *   Lakeland   2:00 PM CDT
  Edgewood *   Alverno   2:00 PM CDT