2017-18 NACC Indoor Track & Field Schedule

Date Teams Event Results Links Notes
Fri., Dec. 01 Aurora, Benedictine GVSU Holiday Open  
Sat., Dec. 02 Aurora Illinois Wesleyan -- First Chance  
  Concordia Wisconsin, Edgewood, Lakeland UW-Oshkosh -- Titan Early Bird  
Fri., Dec. 08 Benedictine ONU -- Holiday Invite  
Sat., Jan. 13 Aurora, Concordia Chicago Chicago -- Phoenix Invite  
  Concordia Wisconsin, Lakeland, MSOE, Wisconsin Lutheran Carthage -- Private College Invite  
  Rockford UW-Whitewater -- Karl Schlender Open  
Sat., Jan. 20 Aurora, Benedictine ONU -- NAIA vs NCAA Challenge  
  MSOE, Rockford UW-Parkside -- Ranger Relays  
Fri., Jan. 26 Aurora, Concordia Wisconsin Carthage -- Tadd Metzger Invitational  
  Benedictine UW-Whitewater -- Squig Converse Invitational  
  Lakeland UW-Platteville -- Pioneer Invitational  
Sat., Jan. 27 Edgewood, Lakeland, MSOE, Rockford UW-Platteville -- Pioneer Invitational  
  Wisconsin Lutheran UW-Parkside -- Green & White Invite  
Fri., Feb. 02 Aurora Chicago -- Windy City Invitational  
Sat., Feb. 03 Aurora Chicago -- Windy City Invitational  
  Benedictine ONU -- Olivet Open  
  Edgewood, Lakeland UW-Stevens Point -- Pointer Invite  
  MSOE, Wisconsin Lutheran Ripon -- Red Hawk Invite  
Sat., Feb. 10 Benedictine UW-Whitewater -- D3 Elite Invite  
  Concordia Wisconsin, MSOE, Wisconsin Lutheran UW-Platteville -- Invitational  
Fri., Feb. 16 Aurora, Benedictine North Central -- Cardinal Classic  
Sat., Feb. 17 MSOE, Wisconsin Lutheran UW-Milwaukee -- Panther Tune-Up  
  Rockford Chicago -- Margaret Bradley Invite  
  Concordia Wisconsin, Edgewood UW-Oshkosh -- Titan Challenge  
Sun., Feb. 25 All NACC Teams * NACC Championships  
Fri., Mar. 02 Aurora, Benedictine, Concordia Wisconsin, MSOE, Rockford, Wisconsin Lutheran Carthage -- Gill Final Qualifier  
Sat., Mar. 03 Aurora, Benedictine, Concordia Wisconsin, MSOE, Rockford, Wisconsin Lutheran UW-Stevens Point -- Pointer Final Qualifier  
  Edgewood UW-Platteville -- Final Qualifier  
* Conference