2010 Northern Athletics Conference Women's Soccer Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Wed., Sep. 01 Ripon 0 Edgewood 5 Final
  Carroll (Wis.) 4 MSOE 3 Final - OT
  Benedictine 1 North Park 4 Final
  Lakeland 0 North Central (Ill.) 6 Final
  Marian 1 UW-Oshkosh 3 Final
  Aurora 4 St. Mary's (Ind.) 0 Final
  Wisconsin Lutheran 3 Robert Morris-Lake County 0 Final
  Concordia Wisconsin 1 Bethel (Minn.) 6 Final
  Dominican 0 Elmhurst 2 Final
  Concordia Chicago 0 Lake Forest 7 Final
  Mount Mary 0 Alverno 6 Final
Thu., Sep. 02 Northland 5 Rockford 1 Final
Fri., Sep. 03 Maranatha 7 Grace Christian (Mich.) 0 Final
  UW-Platteville 3 Wisconsin Lutheran 1 Final
  Concordia Chicago 0 Concordia Ann Arbor 10 Final
  Dominican 1 Webster 0 Final
  Alverno 2 North Central (Minn.) 1 Final - 2OT
Sat., Sep. 04 Lakeland 0 Martin Luther 9 Final
  Carroll (Wis.) 2 Aurora 1 Final
  Marian 3 Beloit 0 Final
  Robert Morris-Lake County 2 Rockford 2 @ Milwaukee, Wis. Final
  Benedictine 0 Lesley 1 Final
  St. Norbert 1 Concordia Wisconsin 2 Final
  Edgewood 4 Westminster (Mo.) 1 Final
Sun., Sep. 05 North Central (Ill.) 3 Wisconsin Lutheran 0 Final
  Edgewood 5 Illinois College 0 Final
  Lawrence 2 Aurora 1 Final
  Finlandia 1 Rockford 1 @ Milwaukee, Wis. Final
  Lakeland 0 St. Mary's (Minn.) 7 Final
Mon., Sep. 06 Benedictine 5 Wheelock 0 Final
  Dominican 0 Illinois Wesleyan 3 Final
Tue., Sep. 07 Marian 1 UW-Platteville 3 Final
  MSOE 6 Ripon 0 Final
  Wisconsin Lutheran 0 Beloit 2 Final
  Lake Forest 5 Alverno 1 Final
Wed., Sep. 08 Knox 5 Rockford 0 Final
  Aurora 2 Millikin 1 Final
Thu., Sep. 09 Mount Mary 0 Lakeland 9 Final
  Vanguard 7 Concordia Chicago 0 Final
  North Park 0 Dominican 1 Final
  MSOE 1 Lake Forest 2 Final
Fri., Sep. 10 Wisconsin Lutheran 6 Wheelock 0 Final
Sat., Sep. 11 Benedictine * 6 Lakeland 0 Final
  Marian * 5 Concordia Chicago 0 Final
  Rockford * 0 MSOE 11 Final
  Aurora * 1 Edgewood 0 Final
  Concordia Wisconsin * 9 Alverno 0 Final
  Maranatha * 0 Dominican 3 Final
Sun., Sep. 12 MSOE 0 Augustana (Ill.) 6 Final
  Beloit 0 Edgewood 2 Final
  Calumet St. Joseph 6 Lakeland 0 Final
  Wisconsin Lutheran 0 Lesley 5 Final
Wed., Sep. 15 Aurora * 3 Benedictine 2 Final
  Wisconsin Lutheran * 4 Rockford 0 Final
  Marian * 9 Lakeland 3 Final
  Dominican * 8 Concordia Chicago 1 Final
  Alverno 1 Robert Morris-Lake County 0 Final
  Concordia Wisconsin * 1 Edgewood 2 Final
Thu., Sep. 16 MSOE * 4 Maranatha 1 Final
Sat., Sep. 18 Edgewood * 1 Benedictine 0 Final
  Maranatha * 10 Rockford 1 Final
  Wisconsin Lutheran * 0 MSOE 10 Final
  Dominican * 2 Marian 1 Final - 2OT
  Alverno 1 UW-La Crosse 6 Final
Sun., Sep. 19 Lakeland * 2 Concordia Chicago 1 Final
  Rockford 0 Robert Morris-Lake County 0 Final
  Concordia Wisconsin * 0 Aurora 4 Final
Tue., Sep. 21 Wisconsin Lutheran * 0 Aurora 10 Final
  Edgewood * 0 Marian 2 Final
  Benedictine * 0 Dominican 3 Final
  Concordia Wisconsin * 1 MSOE 3 Final
Thu., Sep. 23 Lakeland 1 Beloit 8 Final
  North Park 1 MSOE 2 Final
  Finlandia 0 Wisconsin Lutheran 9 Final
  Concordia Wisconsin 4 Lake Forest 3 Final
Fri., Sep. 24 Chicago 1 Aurora 0 Final
Sat., Sep. 25 Concordia Chicago * 0 Edgewood 15 Final
  Benedictine * 0 Concordia Wisconsin 0 Final - 2OT
  Wisconsin Lutheran * 2 Maranatha 5 Final
  Rockford * 0 Marian 5 Final
  Alverno * 0 MSOE 4 Final
  Lakeland * 1 Dominican 13 Final
Sun., Sep. 26 Illinois Wesleyan 2 Aurora 0 Final
Tue., Sep. 28 Concordia Wisconsin 0 UW-Whitewater 2 Final
Wed., Sep. 29 Edgewood 1 Lawrence 0 Final
  Concordia Chicago 0 UW-Parkside 13 Final
  Ripon 6 Lakeland 3 Final
  MSOE * 2 Marian 1 Final
  Aurora * 11 Rockford 0 Final
  Benedictine * 8 Alverno 0 Final
  Dominican * 6 Wisconsin Lutheran 0 Final
Thu., Sep. 30 Concordia Wisconsin * 3 Maranatha 0 Final
Fri., Oct. 01 Aurora 0 Wheaton (Ill.) 3 Final
Sat., Oct. 02 Marian * 2 Wisconsin Lutheran 0 Final
  Rockford * 1 Lakeland 7 Final
  Maranatha * 6 Alverno 1 Final
  Concordia Chicago * 0 Concordia Wisconsin 10 Final
  Edgewood * 0 Dominican 2 Final
Sun., Oct. 03 MSOE * 0 Aurora 0 Final - 2OT
Tue., Oct. 05 Concordia Chicago * 0 Benedictine 5 Final
  Lakeland * 1 Edgewood 6 Final
  Maranatha * 1 Marian 4 Final
  Rockford * 0 Dominican 9 Final
  Concordia Wisconsin 5 Ripon 0 Final
  Alverno * 2 Wisconsin Lutheran 1 Final - OT
Wed., Oct. 06 UW-Oshkosh 1 MSOE 0 Final
  Dominican 2 Monmouth (Ill.) 0 Final
Thu., Oct. 07 Carthage 3 Concordia Wisconsin 1 Final
  Alverno 4 Mount Mary 0 Final
Fri., Oct. 08 Northland International 1 Maranatha 6 Final
Sat., Oct. 09 Benedictine * 1 MSOE 0 Final
  Aurora * 3 Maranatha 2 Final
  Lakeland * 1 Wisconsin Lutheran 0 Final - 2OT
  Edgewood * 14 Rockford 0 Final
  Marian * 5 Alverno 1 Final
  Dominican * 3 Concordia Wisconsin 0 Final
Sun., Oct. 10 Berry 0 Aurora 2 Final
  St. Norbert 1 Edgewood 1 Final - 2OT
Mon., Oct. 11 Alverno 0 Beloit 5 Final
Wed., Oct. 13 Edgewood 0 Augustana (Ill.) 2 Final
  MSOE * 5 Lakeland 1 Final
  Wisconsin Lutheran * 2 Concordia Chicago 2 Final - 2OT
  Dominican * 0 Aurora 1 Final
  Marian * 1 Concordia Wisconsin 2 Final - OT
  Alverno * 2 Rockford 0 Final
  Benedictine 2 Lake Forest 3 Final
Fri., Oct. 15 Benedictine * 1 Maranatha 2 Final
Sat., Oct. 16 Aurora * 2 Marian 0 Final
  Edgewood * 4 Wisconsin Lutheran 0 Final
  MSOE * 10 Concordia Chicago 0 Final
  Maranatha 8 Lincoln Christian 0 Final
  Lakeland * 5 Alverno 1 Final
  Wartburg 1 Dominican 0 Final
  Rockford * 0 Concordia Wisconsin 10 Final
Mon., Oct. 18 Rockford * 1 Concordia Chicago 4 Final
Tue., Oct. 19 Wisconsin Lutheran * 0 Benedictine 3 Final
  Maranatha * 2 Lakeland 1 Final
  MSOE * 0 Edgewood 1 Final
  UW-Oshkosh 3 Concordia Wisconsin 2 Final
  Lake Forest 0 Dominican 1 Final
Wed., Oct. 20 Ripon 0 Marian 7 Final
  UW-Superior 1 Alverno 3 Final
Thu., Oct. 21 Rockford 0 Eureka 7 Final
Fri., Oct. 22 Alverno * 0 Aurora 11 Final
Sat., Oct. 23 Marian * 0 Benedictine 0 Final - 2OT
  Concordia Chicago * 1 Maranatha 4 Final
  Mount Mary 2 Rockford 5 Final
  Alverno * 1 Edgewood 7 Final
  Dominican * 1 MSOE 1 Final - 2OT
  Concordia Wisconsin * 3 Wisconsin Lutheran 1 Final
Sun., Oct. 24 Lakeland * 0 Aurora 5 Final
Mon., Oct. 25 Concordia Chicago * 2 Alverno 8 Final
Wed., Oct. 27 Lawrence 1 MSOE 3 Final
  Concordia Chicago * 0 Aurora 12 Final
  Marian 0 Carroll (Wis.) 4 Final
  Rockford * 0 Benedictine 7 Final
  Lakeland * 0 Concordia Wisconsin 7 Final
  Alverno * 0 Dominican 9 Final
Thu., Oct. 28 Maranatha * 0 Edgewood 4 Final
Fri., Oct. 29 Grace Christian (Mich.) 0 Maranatha 10 Final
Sat., Oct. 30 Northland International 0 Maranatha 8 Final
Sun., Oct. 31 #6 Marian % 1 #3 Edgewood 2 NAC First Round Final
  #5 Concordia Wisconsin % 1 #4 MSOE 0 NAC First Round Final
Wed., Nov. 03 #5 Concordia Wisconsin % 0 #1 Aurora 4 NAC Semifinal Final
  #3 Edgewood % 0 #2 Dominican 1 NAC Semifinal Final - OT
Fri., Nov. 05 #2 Dominican % 1 #1 Aurora 2 NAC Final Final
Wed., Nov. 10 Atlanta Christian 0 Maranatha 2 @ Kissimmee, Fla. Final
Thu., Nov. 11 Maranatha 2 Lancaster Bible 1 @ Kissimmee, Fla. Final - OT
Fri., Nov. 12 Aurora % 1 Loras 3 NCAA First Round Final
Sat., Nov. 13 Manhattan Chrst. 3 Maranatha 0 @ Kissimmee, Fla. Final
* Conference
% Post season