2019 NACC Women's Soccer Schedule

Date Away Home Notes Status Links
Fri., Aug. 30 Lakeland   MacMurray   2:00 PM CDT
  Aurora   Carnegie Mellon   2:30 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Nebraska Wesleyan   3:00 PM CDT
  Kalamazoo   MSOE   3:30 PM CDT
  Elmhurst   Dominican   4:00 PM CDT
  North Park   Illinois Tech   4:30 PM CDT
  Rockford   Monmouth (Ill.)   5:00 PM CDT
  Webster   Concordia Chicago   5:00 PM CDT
  Oglethorpe   Benedictine   @ Westfield, Ind. 6:00 PM CDT
  Beloit   Marian   7:00 PM CDT
  Edgewood   Saint Mary's (Minn.)   7:30 PM CDT
  Alverno   Principia   8:00 PM CDT
Sat., Aug. 31 Wisconsin Lutheran   Central (Iowa)   TBA
  Rockford   Iowa Wesleyan   1:00 PM CDT
  Alverno   Blackburn   3:00 PM CDT
  Greenville   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Chicago   MSOE   3:30 PM CDT
  Lewis & Clark   Benedictine   5:00 PM CDT
Sun., Sep. 01 Aurora   Washington & Jefferson   10:00 AM CDT
  Concordia Wisconsin   Franklin   12:00 PM CDT
  UW-Stevens Point   Marian   12:00 PM CDT
  Webster   Dominican   12:00 PM CDT
  Lakeland   Blackburn   1:00 PM CDT
  Beloit   Illinois Tech   7:00 PM CDT
Mon., Sep. 02 Lake Forest   Concordia Chicago   4:30 PM CDT
  Edgewood   St. Norbert   7:00 PM CDT
Tue., Sep. 03 Concordia Wisconsin   UW-La Crosse   7:00 PM CDT
Wed., Sep. 04 Wisconsin Lutheran   Lake Forest   4:30 PM CDT
  Illinois Tech   North Central (Ill.)   7:00 PM CDT
Thu., Sep. 05 Benedictine   North Park   5:00 PM CDT
Fri., Sep. 06 Maranatha   Edgewood   TBA
  Monmouth (Ill.)   Concordia Chicago   4:00 PM CDT
  Edgewood   Beloit   4:30 PM CDT
  Rockford   Lawrence   6:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran   Carroll (Wis.)   7:00 PM CDT
  Saint Mary's (Minn.)   Marian   7:00 PM CDT
Sat., Sep. 07 UW-Superior   Lakeland   9:00 AM CDT
  Lake Forest   Illinois Tech   1:00 PM CDT
  Aurora   Knox   2:00 PM CDT
Sun., Sep. 08 Rockford   Beloit   TBA
  Lakeland   St. Norbert   12:00 PM CDT
  UW-Superior   Alverno   1:00 PM CDT
  Lake Forest   Edgewood   1:00 PM CDT
  Pomona-Pitzer   Illinois Tech   1:00 PM CDT
  Benedictine   Knox   2:00 PM CDT
Tue., Sep. 10 Ripon   Marian   7:00 PM CDT
Wed., Sep. 11 Olivet   Dominican   4:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin   Lake Forest   4:30 PM CDT
  Elmhurst   Aurora   7:00 PM CDT
Thu., Sep. 12 Rockford   Maranatha   1:45 PM CDT
Fri., Sep. 13 Edgewood   Texas-Dallas   7:00 PM CDT
Sat., Sep. 14 Lakeland   Finlandia   9:00 AM CDT
  Lawrence   Alverno   1:00 PM CDT
  Aurora   North Park   1:00 PM CDT
  St. Mary's (Ind.)   Concordia Wisconsin   2:00 PM CDT
  Marian   Knox   2:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Central (Iowa)   2:00 PM CDT
  Dominican   UW-Oshkosh   3:00 PM CDT
  MSOE   Lake Forest   4:30 PM CDT
  Pfeiffer   Edgewood   @ Richardson, Texas 7:00 PM CDT
Sun., Sep. 15 Blackburn   Rockford   2:00 PM CDT
  Concordia Chicago   Simpson (Iowa)   2:00 PM CDT
  Lawrence   Lakeland   4:30 PM CDT
  Knox   Illinois Tech   6:00 PM CDT
Tue., Sep. 17 Marian   Maranatha   4:00 PM CDT
  Alverno   Mount Mary   4:00 PM CDT
  Dominican   UW-Platteville   7:00 PM CDT
Wed., Sep. 18 Wisconsin Lutheran   Lawrence   5:00 PM CDT
  Eureka   Edgewood   7:00 PM CDT
Fri., Sep. 20 Iowa Wesleyan   Alverno   4:00 PM CDT
Sat., Sep. 21 Concordia Chicago   Alma   10:00 AM CDT
  Grinnell   Edgewood   12:00 PM CDT
  Albion   Dominican   2:45 PM CDT
  DePauw   Aurora   3:30 PM CDT
Sun., Sep. 22 Illinois Tech   Carnegie Mellon   11:00 AM CDT
  St. Norbert   Wisconsin Lutheran   1:00 PM CDT
  Illinois College   Rockford   2:00 PM CDT
  Silver Lake   Aurora   3:30 PM CDT
Tue., Sep. 24 Dominican *   Rockford   5:00 PM CDT
  Benedictine   Carroll (Wis.)   7:00 PM CDT
Wed., Sep. 25 Illinois Tech *   Dominican   4:00 PM CDT
  Aurora *   Concordia Chicago   4:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Alverno   4:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Rockford   6:00 PM CDT
  MSOE *   Lakeland   7:00 PM CDT
  Edgewood *   Marian   7:00 PM CDT
Sat., Sep. 28 Rockford *   Lakeland   11:30 AM CDT
  Benedictine *   Marian   12:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  MSOE *   Aurora   3:30 PM CDT
  Dominican *   Wisconsin Lutheran   3:30 PM CDT
  Edgewood *   Illinois Tech   6:00 PM CDT
Sun., Sep. 29 Mount Mary   Wisconsin Lutheran   TBA
  UW-Whitewater   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Alverno *   Lakeland   3:00 PM CDT
Tue., Oct. 01 Rockford *   Concordia Chicago   2:00 PM CDT
  Benedictine   Elmhurst   6:00 PM CDT
Wed., Oct. 02 Dominican *   Alverno   3:30 PM CDT
  Marian *   Concordia Wisconsin   4:00 PM CDT
  MSOE *   Edgewood   7:00 PM CDT
  Aurora *   Illinois Tech   7:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Benedictine   7:00 PM CDT
  Lakeland *   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
Sat., Oct. 05 Concordia Wisconsin *   Rockford   11:00 AM CDT
  Aurora *   Edgewood   1:30 PM CDT
  Dominican *   Marian   2:30 PM CDT
  Alverno *   Wisconsin Lutheran   3:30 PM CDT
  Concordia Chicago *   Lakeland   4:00 PM CDT
  MSOE *   Illinois Tech   6:00 PM CDT
Sun., Oct. 06 Benedictine *   Concordia Wisconsin   1:00 PM CDT
  Marian *   Rockford   1:00 PM CDT
Mon., Oct. 07 Mount Mary   Lakeland   7:00 PM CDT
Tue., Oct. 08 Illinois Tech *   Benedictine   7:00 PM CDT
Wed., Oct. 09 Alverno *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Rockford   4:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Edgewood   7:00 PM CDT
  Dominican *   MSOE   7:00 PM CDT
  Lakeland *   Marian   7:00 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Aurora   7:00 PM CDT
Sat., Oct. 12 MSOE *   Alverno   12:00 PM CDT
  Lakeland *   Dominican   2:45 PM CDT
  Marian *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Aurora   3:30 PM CDT
  Illinois Tech *   Wisconsin Lutheran   3:30 PM CDT
  Edgewood *   Benedictine   7:30 PM CDT
Sun., Oct. 13 Wisconsin Lutheran *   Benedictine   1:00 PM CDT
  Finlandia   Rockford   4:00 PM CDT
Tue., Oct. 15 Rockford *   Edgewood   TBA
  Maranatha   Lakeland   TBA
  UW-Oshkosh   Concordia Wisconsin   4:00 PM CDT
Wed., Oct. 16 Wisconsin Lutheran *   Concordia Wisconsin   4:00 PM CDT
  Benedictine *   Dominican   4:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Illinois Tech   7:00 PM CDT
  Edgewood *   Lakeland   7:00 PM CDT
  Marian *   MSOE   7:00 PM CDT
  Alverno *   Aurora   7:00 PM CDT
Sat., Oct. 19 Marian *   Alverno   1:00 PM CDT
  Edgewood *   Dominican   2:45 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   Concordia Chicago   3:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Concordia Wisconsin   3:30 PM CDT
  Benedictine *   MSOE   3:30 PM CDT
  Lakeland *   Aurora   3:30 PM CDT
Sun., Oct. 20 Rockford *   MSOE   3:30 PM CDT
Tue., Oct. 22 Aurora *   Benedictine   7:00 PM CDT
Wed., Oct. 23 Concordia Chicago *   Dominican   3:00 PM CDT
  MSOE *   Concordia Wisconsin   3:30 PM CDT
  Lakeland *   Illinois Tech   7:00 PM CDT
  Rockford *   Aurora   7:00 PM CDT
  Alverno *   Edgewood   7:00 PM CDT
  Marian *   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
Thu., Oct. 24 Chicago   Illinois Tech   7:00 PM CDT
Sat., Oct. 26 Benedictine *   Rockford   1:00 PM CDT
  Alverno *   Illinois Tech   1:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   Edgewood   1:30 PM CDT
  Aurora *   Marian   2:30 PM CDT
  Dominican *   Concordia Wisconsin   3:30 PM CDT
  Wisconsin Lutheran *   MSOE   3:30 PM CDT
Sun., Oct. 27 Lakeland *   Benedictine   1:00 PM CDT
Tue., Oct. 29 Elmhurst   Concordia Wisconsin   3:00 PM CDT
  Rockford *   Alverno   3:30 PM CDT
Wed., Oct. 30 Aurora *   Dominican   3:00 PM CDT
  Benedictine *   Alverno   3:00 PM CDT
  Concordia Chicago *   MSOE   7:00 PM CDT
  Concordia Wisconsin *   Lakeland   7:00 PM CDT
  Illinois Tech *   Marian   7:00 PM CDT
  Edgewood *   Wisconsin Lutheran   7:00 PM CDT
Sun., Nov. 03 Illinois Tech   NACC Tournament (through November 9)   TBA
  Wisconsin Lutheran %   NACC Tournament First Round   TBA
Wed., Nov. 06 Wisconsin Lutheran %   NACC Tournament Semfinal   TBA
Sat., Nov. 09 Wisconsin Lutheran %   NACC Tournament Final   TBA
* Conference
% Post season